Kulturalny wrzesień na Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
k1.jpg
k2.jpg
k3.jpg
k4.jpg

* Wydarzenia w CKCH
Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Kłodzku obchodziła swoją 36. rocznicę powstania. Z tej okazji w Centrum Kultury Chrześcijańskiej odbył się wspaniały spektakl w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Chrobrego w Kłodzku oraz wernisaż dwóch wystaw. Całość poprowadził Janusz Laska, który na wstępie przedstawił bohaterów wydarzenia: Lidię Bojnowską ze Świdnicy, autorkę wystawy „Ikony” – prace wykonane zostały nietypową techniką (przy pomocy śrubek, nakrętek...), następnie Krzysztofa i Jana Sapiehów autorów wystawy fotografii oraz Siostrę Benedyktę Karolinę Baumann, która wyreżyserowała „Balladę o Mistrzu”. Spektakl wzbudził prawdziwy aplauz i wzruszenie. Mickiewicz „podany” w formie musicalu okazał się „strzałem w dziesiątkę”.
Gratulacje i podziękowania za piękny wieczór złożyli: bp Adam Bałabuch i gospodarz obiektu ks. Julian Rafałko.

* Nowa odsłona Kryształowej Alei Gwiazd w Bystrzycy Kłodzkiej i znamienity gość – Wiktor Zborowski
15 września br. odsłonięta została kolejna maska w Alei Gwiazd – tym razem znanego i lubianego aktora Wiktora Zborowskiego, z którym rozmowę poprowadził w MGOK Stanisław Dzierniejko.

* PSM II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej w nowej siedzibie
3 września br. uroczyście rozpoczął się rok szkolny PSM II st. w nowej siedzibie – czyli w części pomieszczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stefanii Sempołowskiej. Uroczystość uświetniona został koncertem dr. hab. Bogusława Raby na nowo zakupionych organach.

* Koncerty w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego
Wrzesień obfitował w wydarzenia muzyczne DFM: koncerty organowe w Lewinie Kłodzkim i Krosnowicach, duet skrzypcowo-fortepianowy w Żelaźnie. Potem koncert w Złotym Stoku i na zakończenia strawa duchowa w kościele noworudzkim. Na zdj.: Zuzanna i Maciej Batorowie oraz duet Maksymilian Grzesiak i Mikołaj Ferenc.

Wydania: