100-lecie po naszemu!

Autor: 
AP
Fundus-kudowa.jpg

Niepodległe smaki, dźwięki i obrazy to tytuł projektu przygotowanego w ramach programu „Równać Szanse”. W projekcie biorą udział wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Krosnowicach, wchodzącego w skład Zespołu Placówek Socjoterapeutycznych w Kłodzku.
Projekt zakłada stworzenie przez młodzież własnej definicji słowa „niepodległość” oraz czynne uczestnictwo młodych osób w przygotowaniach oficjalnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości.
Sformułowana przez młodzież główna idea brzmi: „Chcemy, aby 100-lecie niepodległości nie odbywało się tylko w Warszawie lub przed telewizorem, ale w naszym codziennym życiu, na naszych zasadach. Chcemy odkryć najbliższe otoczenie, zachwycić się nim, a następnie przygotować do oficjalnych obchodów i włączyć się w nie, pokazując na swój sposób, że ojczyzna jest dla nas ważna. Chcemy aktywnie zaangażować się w obchody odzyskania niepodległości, by poczuć dumę z osiągnięć polskiego społeczeństwa.
Mamy nadzieję zaprezentować się na oficjalnych obchodach 11 listopada tu, na Ziemi Kłodzkiej”.
W ramach działania przewidziano liczne wycieczki, warsztaty kulinarne, wokalne i plastyczne z uwzględnieniem polskich tradycji i osiągnięć artystycznych. Projekt realizuje Stowarzyszenie Fundus Glacensis z Kudowy-Zdroju.

Wydania: