Zapraszamy do Centrum Kultury Chrześcijańskiej

Autor: 
Janusz Laska
2BojnowskaLidia.jpg
3Krzysztof Sapieha.jpg
J1.jpg

* Ikony
We wrześniu możemy obejrzeć w Kłodzku niezwykłą wystawę prac Lidii Bojnowkiej ze Świdnicy. Obrazy, które zawisną na ścianach Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy parafii Podwyższenia Krzyża Św. są wykonane specyficzną techniką. Dla artystki materię twórczą stanowią śrubki, nakrętki, gwoździe i inne przedmioty ze „sklepu żelaznego”. Komponując z nich sakralne dzieła przepojone mistycyzmem, tajemnicą, precyzją, blaskiem i prostotą. W ten sposób powstają trójwymiarowe metalowe ikony, które nawiązując do swojego pierwowzoru, wskazują nam na nieprzemijalność duchowego dziedzictwa Wiary i Kościoła, a eksponując niecodzienną technikę artystyczną, udowadniają, że odwieczne treści i przesłanie można także w atrakcyjny artystycznie sposób przekazać w XXI w. Niezwykłą wystawę będzie można oglądać od 3 września do 11 października 2018 r. od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 a 18.00. Artystkę będziemy mogli zobaczyć i z nią porozmawiać 17 września 2018 r. od godz. 17.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku podczas uroczystości związanych z obchodami 36 rocznicy powołania parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku. Zapraszamy.
* Ballada o Mistrzu
Musical inspirowany twórczością Adama Mickiewicza. Scenariusz i reżyseria: s. Benedykta Karolina Baumann OP. Muzyka: Przemysław Piechocki. Aktorzy: uczniowie ZSO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku.
17 września 2018 (poniedziałek) godz. 17.00 - Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Zapraszamy!
* Fotografie Krzysztofa Sapiehy
We wrześniu w Centrum Kultury Chrześcijańskiej przy parafii Podwyższania Krzyża Świętego w Kłodzku możemy zobaczyć wystawę zdjęć Krzysztofa i Jana Sapiehów. Ojciec (od kilkunastu lat) i syn (od kilku lat) z pasją fotografują świat przyrody, zwłaszcza ptaki w ich naturalnym środowisku. Krzysztof Sapieha uzyskał bardzo dużą biegłość w fotografowaniu ptaków w ich naturalnych siedliskach, jego niesamowite kadry dzięki internetowi znane są w całej Polsce. Zachwycone pięknymi ujęciami Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe w tym roku już po raz trzeci wydaje kalendarz z fotografiami Krzysztofa Sapiehy i Jego syna Jaśka, który pod fachowym okiem Taty nabiera wprawy i trenuje „oko”.
17 września od 17.00 w CKCH w ramach obchodów 36-lecia parafii będzie okazja do obejrzenia „ptasiej” wystawy, porozmawiania z jej twórcą oraz zakupu kalendarza na 2019 rok. Zapraszamy!

Wydania: