Bogdan Zdrojewski w Kłodzku

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
bogdan.jpg

Kłodzko odwiedził europoseł Bogdan Zdrojewski.
Gospodarzami wizyty byli Michał Piszko – burmistrz Miasta Kłodzka oraz Maciej Awiżeń – starosta kłodzki. Celem wizyty było m.in. obejrzenie stanu obiektów, które również dzięki środkom z Ministerstwa Kultury były poddane renowacji, kiedy to Bogdan Zdrojewski pełnił funkcję ministra kultury.
Pan Minister odwiedził m.in. twierdzę kłodzką, Muzeum Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz Dworzec Kłodzko Miasto, który w najbliższej perspektywie jest przewidziany do kompleksowej przebudowy.
Bogdan Zdrojewski – europoseł, były minister kultury narodowej:
Dwie rzeczy cieszą najbardziej. Po pierwsze pewna zgoda polityczna, która zapanowała w Kłodzku a o którą nie było łatwo, co oznacza, że współpraca powiatu i miasta wygląda tak jak powinna wyglądać i to chyba wszyscy dostrzegają i efekty tego.
Druga rzecz to jest też obserwacja i satysfakcja z realizacji tych przedsięwzięć, które były udziałem naszym, Ministerstwa Kultury, wtedy gdy w ministerstwie pracowałem. Tych obiektów było dużo, to było i Muzeum Ziemi Kłodzkiej, to był most gotycki, ratowany wtedy, ale także inne obiekty, które były przedmiotem mojego zainteresowania i teraz jak patrzę na tę twierdzę kłodzką, przede wszystkim na kompleksowość prac, ich jakość, konsekwencje, pewną determinację, projekty i pomysły, współpracę z różnymi osobami i instytucjami, które są niezbędne przy tak wielkim obiekcie, no to muszę powiedzieć, że jestem jakby spokojniejszy o tę perspektywę, a ta perspektywa dla Kłodzka będzie o tyle ważna, że właśnie 2019 – 2027 to są środki dedykowane praktycznie Kłodzku.

Wydania: