Sanktuaria Alpejskie

Autor: 
Danuta Chmielarz
SAM_1494.jpg
SAM_1885.jpg

Dnia 17.07.2018 r. z wycieczki - pielgrzymki wróciło kilkadziesiąt osób ze Szczytnej, Obornik i ich okolicy oraz Kudowy-Zdrój. Uczestnicy tej wyprawy przez tydzień wędrowali szlakiem sanktuariów alpejskich przez Austrię, Szwajcarię i Włochy, podziwiając krajobrazy wymienionych państw, zwiedzając ciekawe zabytki, odwiedzając sanktuaria maryjne, czyli niezwykłe miejsca kultu, mieszczące się w zabytkowych alpejskich kościółkach i we wspaniałych dziełach architektury sakralnej.
W program wyjazdu wpisane były także liczne inne atrakcje turystyczne: podróż górską koleją, kolejką linową, zwiedzanie jezior polodowcowych, jazda drogą wysokogórską i podziwianie niezwykłego wodospadu. Po całodniowych wrażeniach i trudach dobrze było odetchnąć, uczestnicząc w mszy świętej odprawianej przez organizatora pielgrzymki – ks. Piotra Lipskiego.
Przemieszczaliśmy się po tej części Europy bezpieczniej niż po własnym kraju, spotykając życzliwych ludzi, chociaż nie obyło się bez przykrych incydentów. Jak to w podróży. Podkreślić należy, że przez ten tydzień nigdzie nie byliśmy legitymowani. Aż trudno w to uwierzyć.
A wróciliśmy w jakimś stopniu odmienieni. Dla mnie była to pierwsza wyprawa tego typu. Czy spełniła moje oczekiwania? Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, pojadę na następną.

Wydania: