Żłobek w Ścinawce Średniej

Autor: 
inf. M. Matusz
przedszkole1.jpg

Gmina Radków cały czas inwestuje w bazę oświatową. Realizowane zadania zdecydowanie poprawiają warunki bytowe i nauczania.
W ubiegłym roku wykonana została kompleksowa modernizacja obiektu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach, w tym roku takie samo zadanie będzie realizowane w budynku Szkoły Podstawowej w Ścinawce Średniej (jeden projekt). W lutym br. do użytku oddane zostało nowe przedszkole, na które przystosowana została część obiektu szkoły w Ścinawce Śr. Natomiast obecnie trwa adaptacja byłego przedszkola w tej miejscowości na żłobek z 36 miejscami.
Jest to duża inwestycja, która obejmuje wymianę dachu, okien, tynków, ogrzewania i in. Kuchnia zostanie kompletnie wyposażona w nowy sprzęt. Natomiast na posesji powstanie nowy plac zabaw dla dzieci z bezpieczną nawierzchnią. Prace mają się zakończyć pod koniec lata br.
Projekt pod nazwą: „Przebudowa budynku przedszkola w Ścinawce Średniej przy ul. Kościuszki 14 na potrzeby żłobka integracyjnego”, realizowany jest przez Gminę Radków ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Wydania: