Informacje z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf. UGNR
105 URODZINY PANI STANISŁAWY.jpg
Dzień Sołtysa. Sołtysi gminy Nowa Ruda. Fot. M.jpg
GMINA PRZEKAZAŁA DOTACJE SPORTOWCOM.jpg
W REPREZENTACJI POLSKI. Fot. B.jpg

105 URODZINY PANI STANISŁAWY
W piątek, 23 lutego mieszkanka wsi Jugów, Stanisława Knap obchodziła piękną rocznicę 105-tych urodzin. Z tej okazji wójt Adrianna Mierzejewska złożyła Solenizantce i jej Rodzinie wizytę. Pani Stanisławie raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia, w szczególności wielu lat spędzonych w zdrowiu i gronie najbliższych. 
PRAWIE PÓŁ MILIONA WSPARCIA DLA KOLEJNYCH REMONTÓW DRÓG
W trakcie środowej sesji radni głosowali za udzieleniem pomocy finansowej Powiatowi Kłodzkiemu z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu dróg publicznych. Tym samym Gmina Nowa Ruda zadeklarowała wsparcie dla:
- przebudowy drogi powiatowej nr 3316D w Ludwikowicach Kł. (ul. T. Kościuszki), II etap, w wysokości do 310.000,00 zł,
- przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 3313D w Nowej Wsi Kł. na długości 1 km, w wysokości do 135.000,00 zł,
- przebudowy nawierzchni drogi powiatowej nr 3320D w Dzikowcu na dł. 0,5 km, w wysokości do 13.000,00 zł.
30 TYSIĘCY NA RATUNEK ZABYTKOM
Gmina Nowa Ruda rozdzieliła kwotę 30.000,00 zł na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków na terenie gminy. Wszyscy wnioskodawcy otrzymali takie samo wsparcie:
- Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Mikołaja w Świerkach na kontynuację remontu konserwatorskiego ścian i sklepienia w kościele filialnym pw. Św. Jerzego w Krajanowie – etap końcowy,
- Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ap Piotra i Pawła w Bożkowie na kontynuację prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym w kościele filialnym pw. Św. Bartłomieja w Czerwieńczycach,
- Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Katarzyny w Jugowie na remont elewacji kościoła pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jugowie,
- Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Marcina w Dzikowcu na konserwację balustrad empory organowej w kościele filialnym pw. Św. Jakuba w Woliborzu.
GMINA PRZEKAZAŁA DOTACJE SPORTOWCOM
Gmina Nowa Ruda przydzieliła dotacje na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu. Wsparcie finansowe otrzymały: - Uczniowski Sowiogórski Klub Spor-towy – dotacja w wys. 17.000,00 zł,
- Ludowy Zespół Sportowy „Kalenica” Jugów – dotacja w wys. 8.500,00 zł,
- Klub Piłkarski „Słowianin” Wolibórz – dotacja w wys. 17.000,00 zł, - KS SWIM TEAM Nowa Ruda – dotacja w wys. 4.000,00 zł, - Sowiogórska Grupa Rajdowa Rajdowy Jugów – dotacja w wys. 1.000,00 zł.
WYPOSAŻONE GABINETY SZKOLNE
Gabinety profilaktyki zdrowotnej w szkołach podstawowych w Jugowie, Ludwikowicach Kł. oraz Bożkowie zostały wyposażone w sprzęt i aparaturę medyczną. Środki w wys. 20.100,00 zł pozyskała Gmina Nowa Ruda w ramach rządowego programu. Do gabinetów zakupiono m.in. biurka, szafy kartoteczne i na leki, stoliki zabiegowe, kozetki, wagi, ciśnieniomierze.
Dzień Sołtysa
W piątek, 9 marca br. sołtysi wszystkich 17 sołectw Gminy Nowa Ruda spotkali się w sali narad urzędu. Z okazji Dnia Sołtysa, który przypada na 11 marca, w imieniu wójt Adrianny Mierzejewskiej, jej Zastępca złożył zebranym serdeczne życzenia. W ramach podziękowania za pomoc w realizacji zadań gminy na terenie sołectw, sołtysom zostały wręczone drobne upominki. Spotkanie sołtysów, przy kawie i ciastkach, było także okazją do wymiany doświadczeń i przedstawienia problemów.
Dzień Kobiet
W sobotę, 10 marca br. w Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kł., odbył się koncert w wykonaniu Danuty Gołdon-Legler i Jakuba Klicha pt. „Lata Dwudzieste, Lata Trzydzieste”. Z inicjatywą zaproszenia artystów wystąpiły wójt Adrianna Mierzejewska i radna Teresa Bazała, które w ten sposób chciały uczcić Dzień Kobiet w Gminie Nowa Ruda. Święto rozpoczął zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda, Paweł Szafran, który złożył wszystkim paniom życzenia. Następnie odbył się wspaniały występ. Repertuar z początku dwudziestego wieku przypadł do gustu członkiniom klubów seniora, kół gospodyń wiejskich i innym obecnym kobietom. O wysokim poziomie artystycznym z pewnością najlepiej świadczyły trzykrotne bisy, na które dali się namówić artyści. Bardzo miłym akcentem uroczystych obchodów była recytacja wierszy poświęconych kobietom oraz miejscowości Jugów, który z pamięci wydeklamowała pani Janina Kopka z Klubu Seniora „Wrzos” z Jugowa.
W REPREZENTACJI POLSKI
Miło nam poinformować, że Polski Związek Piłki Nożnej powołał na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski Kobiet U-15 Zuzannę Walczak z LZS Kalenica Jugów. Gratulujemy – zarówno opiekunom, jak i samej Zuzi i życzymy dalszych sukcesów!!!
BALONEM NAD KOPALNIĄ MELAFIRU
To będzie niezwykłe wydarzenie. W piątek, 4 maja, będzie można wygrać lot balonem nad dawną kopalnią melafiru w Świerkach. Kamieniołom, który pozostał po dawnej działalności górniczej będzie też areną dla festiwalu kilkunastu balonów, które wystartują po raz pierwszy na świecie z kopalni. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy. Szczegóły będą dostępne wkrótce na stronie www.gmina.nowaruda.pl
WYSTAWA STOŁÓW WIELKANOCNYCH
W niedzielę, 18 marca w Sali Myśliwskiej w Woliborzu miała miejsce XXII Wystawa Stołów Wielkanocnych. Poza występami artystycznymi, mogliśmy podziwiać najpiękniejsze palmy, a także kosztować najsmaczniejszych potraw i podkraść pomysły na najciekawszą wielkanocną dekorację. A było co oglądać, bo nasi mieszkańcy pokazali jak wiele mają talentów!

Wydania: