Co słychać w Trójce?

Autor: 
Daria Fara, Magdalena Rajewska, Beata Bogusławska, Iwona Sonka
Foto: 
R.P.A. Pleśniak
1SP.jpg
1SPa.jpg

W SZKOLE i POZA SZKOŁĄ
Dnia 20.03.2018 r,. dzieci ze świetlicy ze SP Nr 3 pod opieką pani Darii Fary oraz pani Magdaleny Rajewskiej wybrały się z wizytą do grup „0” Przedszkola Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. Jana Brzechwy w Kłodzku.
Zerówkowicze zadawali różne pytania dotyczące naszej szkoły, na które ich starsi koledzy z „Trójki” z chęcią odpowiadali. Odbyły się również zabawy integrujące grupę. Po krótkiej rozmowie i zabawie, wszyscy w grupach wspólnie tworzyli prace plastyczne pt.: „Piękny las”. Mimo różnicy wieku widoczna była współpraca i duże zaangażowanie dzieci w podjęte zadania, co w efekcie przyniosło wiele starannych, estetycznych i bardzo pomysłowych prac. Każdy z zerówkowiczów otrzymał od uczniów naszej szkoły Książeczkę Przedszkolaka, a na pożegnanie dzieci utworzyły krąg i przekazały sobie ,,Iskierkę”.
To spotkanie jest jednym z wielu przykładów działań, jakie podejmują nauczyciele wychowawcy w trakcie swoich zajęć. W szerokiej ofercie dydaktyczno-wychowawczej świetlic „Trójki” są także spotkania z ciekawymi ludźmi, zajęcia plastyczne i sportowe, konkursy, zabawy oraz wycieczki. Dzieci niedawno w kolorowych przebraniach bawiły się na balu karnawałowym, spotkały się z pszczelarką, brały udział w konkursach: przyrodniczym pt. „Pszczoły w ulu” i plastycznym „Kartka wielkanocna”. Gościły również swoich rówieśników z Grecji, od których dowiedziały się wiele o tym pięknym kraju, jego tradycjach i zwyczajach. Przy okazji uczyły się liczyć po grecku i pisać swoje imię w tym języku. Uczniowie poznają także bliższe okolice, w tym środowisko lokalne wraz z działającymi tu instytucjami. Ciekawą wyprawą okazały się wycieczki do bibliotek: miejskiej i dziecięcej, gdzie poznały pracę bibliotekarzy oraz zbiory obu placówek.
Warto przypomnieć, że świetlica szkolna poza opieką nad uczniami rozwija ich zainteresowania oraz aktywność twórczą, kształtuje postawy, pomaga odkrywać indywidualne uzdolnienia, wzbogaca wiedzę. Obserwując zaangażowanie, zaciekawienie uczniów oraz rezultaty ich pracy, widać, że połączenie nauki z zabawą w świetlicach szkolnych, przynosi dobre rezultaty.

„GRAMY W RĘCZNĄ”
Drużyna piłki ręcznej chłopców SP Nr 3 w Kłodzku dzięki dużej ilości sportowych osiągnięć jakie ma na swoim koncie, zakwalifikowała się do pilotażowego programu pod takim właśnie tytułem, ogłoszonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Ręcznej. Znalazła się tym samym w gronie 160 zespołów wybranych z 16 województw. Celem programu „Gramy w ręczną”, rozpoczętego w grudniu ub.r., jest m.in. propagowanie tej dyscypliny, integracja grupy sportowej, kształcenie sprawności fizycznej oraz szeroko pojęty rozwój piłki ręcznej.
Bezpłatne zajęcia odbywały się cyklicznie trzy razy w tygodniu. Uczestniczyło w nich 30 uczniów, którzy doskonalili i w dalszym ciągu doskonalą swoje umiejętności w tak znanej i lubianej nie tylko przez dzieci grze.
Wieloletnim trenerem piłkarzy ręcznych „Trójki” jest nauczyciel wychowania fizycznego Kazimierz Kachel. Drużyna pod jego opieką odnotowała znaczne sukcesy. Kolejne medale przywiozła z Turnieju Piłki Ręcznej chłopców klas III i IV, który odbył się 4 marca br., w Świdnicy. Gratulujemy!

Wydania: