Współpraca buduje

Autor: 
inf. D. Jakubowski
rondo4.jpg

Kilka miesięcy trwała modernizacja skrzyżowania na pl. Jagiełły i ul. Wojska Polskiego. Zakres prac był olbrzymi: kompleksowa budowa ronda, położenie nowych chodników, wytyczenie miejsc parkingowych, stworzenie podbudowy drogi i nowej nawierzchni. Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość, jednak było warto. Od 7 grudnia ruch na rondzie i ul. Wojska Polskiego odbywa się już płynnie.
– Jest to dobry przykład współpracy między miastem a powiatem. Wcześniej tego nie było – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – To nie pierwsze uzupełniające się inwestycje. Wcześniej my gruntownie remontowaliśmy ul. Kusocińskiego, a powiat zrobił parking przy ul. Bohaterów Getta. W przyszłym roku planujemy wspólnie zrobić choćby rondo na skrzyżowaniu ulic: Noworudzkiej, Kościuszki, Dusznickiej – jest to inwestycja powiatu z naszym dofinansowaniem. Zaś my będziemy robić ul. Szpitalną z parkingiem, dorzuci się do tego starostwo. Współpraca wychodzi wszystkim na dobre.
Miasto za remont ul. Wojska Polskiego zapłaciło 1 milion złotych, powiat za modernizację skrzyżowania na pl. Jagiełły 1,7 miliona złotych.

Wydania: