XI Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych

Autor: 
Janusz Laska
PBA_7310.jpg

11 listopada o godz. 16.00
99 lat od chwili Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku przy ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 1 odbędzie się już
XI Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych, na którą wszystkich mieszkańców naszego regionu i czytelników Gazety Prowincjonalnej gorąco zapraszam.
Podczas lekcji wspólnie zaśpiewamy około trzydziestu utworów z lat 1914 - 1921 czyli z okresu I wojny światowej, formowania się Legionów Józefa Piłsudskiego oraz wojny polsko-bolszewickiej. Jak zwykle wspólne śpiewanie koordynować będą muzycy oraz chór. Każdy z uczestników lekcji tradycyjnie bezpłatnie otrzyma specjalnie na tę okazję wydany śpiewnik pieśni patriotycznych. Po śpiewach zapraszam wszystkich na pyszny tort, kawę, herbatę i rozmowy.
Bardzo cieszymy się, że z roku na rok kłodzkie lekcje śpiewania stają się coraz bardziej międzypokoleniowe – nierzadko spotykają się na nich całe rodziny: dziadkowie, rodzice, dzieci, wnuki – i wspólnie śpiewają pieśni, które liczą sobie prawie sto lat!
Dziękujemy wszystkim, którzy w ten radosny sposób kultywują swoje przywiązanie do Polski oraz polskości i od sześciu lat znajdują czas, sposobność i energię, by 11 listopada przyjść do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kło-dzku na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Bo przecież „słowa pouczają a przykład pociąga”.

Wydania: