Nowym traktem na taras widokowy

Autor: 
inf. M. Matusz
img229.jpg

Na przełomie lata i jesieni br. w Radkowie, od ul. Grunwaldzkiej w kierunku Góry Guzowatej, wybudowana została nowa droga, bynajmniej nie donikąd. Obecnie pełni funkcję pomocniczą – dojazdu do pól, ale z założenia jest drogą prowadzącą do tarasu widokowego, zaprojektowanego na krawędzi skarpy, opadającej w kierunku zalewu.
Owa droga – blisko 1 km – wybudowana została w ramach projektu „Rowerowy Region – Ziemia Noworudzko-Radkowsko-Broumovska”, współfinansowanego ze środków europejskich; powstała nowa nawierzchnia, a wraz z nią pobocza, przepusty. Docelowo będzie też oznakowanie dla rowerzystów. Droga stanowi element łączenia kluczowej infrastruktury turystycznej – bezpośrednio poprowadzi na taras widokowy, którego budowę Gmina Radków zaplanowała na 2018 rok.
Na grzbiecie Góry Guzowatej w Radkowie – w kierunku zalewu i Szczelińca Wielkiego – zaprojektowany został taras widokowy, wraz z podejściem od strony drogi gminnej , o konstrukcji żelbetowo-stalowej, wykończonej podestem. Część tarasu będzie przykryta dachem jednospadowym, pod którym będą stoły wraz z ławkami. Przewidziano również czujnik piroelektryczny do obliczania ilości gości wchodzących na platformę.
Budowę owego tarasu na grzbiecie Guzowatej Gmina Radków zaprojektowała i zaplanowała w ramach projektu „Czesko-polski szlak grzbietowy. Część wschodnia”.

Wydania: