Ugryź czytanie z innej strony

Autor: 
Mariola Kowalcze
czytanie ze smakiem, plakat.jpg

To już piąta odsłona wrześniowej zabawy książkowej przy zabytkowej fontannie. Jeśli tak okrągła rocznica, musimy świętować wyjątkowo. Pełną parą! Zapowiada się apetyczne szaleństwo nawet dla łasuchów... słowa drukowanego. Kuchnia pod chmurką, literatura na talerzu. Feta na sto dwa w os-tatni letni czwartek 21 września. Zaczynamy w samo południe. Bawimy się do piętnastej. Będzie GŁOŚNE CZYTANIE ZE SMAKIEM.
Program:
• 12.00 – Ktoś tu kręci. PYSZNIE, SŁO-DKO I... ZDROWO
Warsztaty dla dzieci z Moniką Mrozowską, znaną aktorką, blogerką, felietonistką, autorką książek kulinarnych, ambasadorką zdrowego i aktywnego stylu życia.
• 13.00 – Trzymaj formę. ZOSTAŃ MISTRZEM Konkurs dla czwarto-, piąto- i szóstoklasistów, zapisy do 18 IX w Wypożyczalni PiMBP, szczegółowy regulamin na stronie: www.biblioteka.-klodzko.pl
Pomiędzy zabawa dla zainspirowanych i sporo niespodzianek... Fascynujący świat kuchni – mini wystawa w fartuchu. Szukaj siebie, zostaw autograf – fotorelacja z poprzednich głośnych edycji. Dla ciekawskich zdjęcie w ramce z tajemniczym srebrzystym gościem. Oczywiście zapewniamy wspaniałe nagrody.
To impreza dla wszystkich. Dużych i małych. Spontaniczna, pełna pozytywnych emocji, radości, mimo wysokiej poprzeczki. Teksty nieznane do końca, tylko kilka minut na przygotowanie, plenerowe hałaśliwe warunki. Absolutne przeciwieństwo tradycyjnych konkursów recytatorskich. Ale w ubiegłym roku aż 58 śmiałków walczących o najważniejszy tytuł, niektórzy startowali w trzech edycjach. I prawie 450 osób wkręconych w teatralną zabawę z niezapomnianym Kaziem!
Pożeramy lektury rozmaite na wszelaki sposób. Co tym razem w planie? Wielki znak zapytania! Można się przekonać osobiście. Bez wątpienia dzieci kolejny raz udowodnią, że nasza noblistka miała rację. Przecież „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – Wisława Szymborska. Jeszcze sobie pogotują pod gołym niebem w mistrzowskim towarzystwie, pod okiem fachowych jurorów – ekspertów kulinarnych, aktorskich i literackich. Przy fontannie tego jeszcze nie było.
Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości. Wyjdzie wam to wyłącznie na zdrowie! Zawsze można dostać repetę. Gdzie?! W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku przy placu Chrobrego 1.

Wydania: