Wieści z Krosnowic

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
piknik.jpg
stypendysci.jpg

* Piknik rodzinny w Krosnowicach
10 czerwca br., w Szkole Podstawowej w Krosnowicach odbył się X Piknik Rodzinny. Na boisku obok szkoły odbywały się zmagania w sportowych konkurencjach, wewnątrz budynku, ponieważ pogoda momentami płatała figle, była kawiarenka z pysznościami: domowymi wypiekami, napojami gorącymi i zimnymi. W holu korytarza odbywała się zabawa fantowa, a nieco dalej, poza budynkiem szkoły, grillowały się kiełbaski i kaszanki. Można było spróbować także sprężynek ziemniaczanych przygotowywanych, przez p. Zdzisława Moskaluka.
Wszyscy świetnie się bawili i korzystali z wielości przygotowanych atrakcji. O godz. 16:00 próg naszej szkoły przestąpili zaproszeni na ten dzień absolwenci szkoły. Państwo bardzo licznie zgromadzili się w sali sportowej, gdzie obejrzeli występ dzieci przygotowanych przez p. Bartłomieja Blocha – występ w języku angielskim, pokaz tańca w wykonaniu Amelii Kromskiej i wysłuchali historii szkoły. Obejrzeli też sale lekcyjne i nadziwić się nie mogli jak dużo się zmieniło.
Piknik Rodzinny nie zostałby zorganizowany, gdyby nie pomoc rodziców, nauczycieli i sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie.
Tradycyjnie dochód z Pikniku przeznaczony zostanie na stypendia dla najzdolniejszych uczniów tutejszej szkoły.

* Stypendyści ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach
Przez cały rok uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach z wielu dziedzin życia. Reprezentują szkołę w sporcie, konkursach przedmiotowych, wystawiają przedstawienia teatralne, tańczą, recytują, popisują się zdolnościami krasomówczymi, piszą własne teksty, angażują się w działania charytatywne itd. Nie sposób wymienić tutaj wszystkiego. Niejednokrotnie osiągają zaszczytne miejsca, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni.
Udział ucznia w jakimkolwiek działaniu jest sygnowany odpowiednim zaświadczeniem wystawianym przez organizatora. Dzieci przez cały rok gromadzą dokumentację, którą w maju składają w sekretariacie szkoły. Gdy dokumenty są złożone odbywa się posiedzenie Kapituły Stypendialnej. Kapituła dzieli fundusze przeznaczone na przyznanie stypendiów /pula zbierana jest podczas pikników i kiermaszy/ i kwotowo przydzielana uczniom, którzy zasłużyli swym działaniem na to, by zostać w ten sposób docenionym. W tym roku uroczyste wręczenie stypendiów przez dyrektor Agnieszkę Czapowską-Lewandowską i przedstawiciela Rady Rodziców: Katarzynę Prochot, miało miejsce 5 czerwca. Uroczystość tę połączono z wręczeniem nagród za udział w konkursie „Eko-Dzieło”. Nagrody wręczyła koordynator projektu: Aleksandra Łuszczyńska. Wszystkim nagrodzonym szczerze gratulujemy.

Wydania: