W Polanicy stawiamy na sport

Autor: 
Emila Janowska
Bieg2_2572.jpg

Pierwszy bieg za mną, – czyli okiem początkującego biegacza.
Jeśli ktoś pyta, dlaczego biegam, to zawsze mówię, że dla pieniędzy.
- Dla pieniędzy? Jak to? Ktoś Ci za to płaci? - Nie, ale biegając nie wydaję ani złotówki na leki.” 
Bieganie stało się bardzo popularne, biegają wszyscy, w jakim celu? Każdy ma swój indywidualny: dla zdrowia, by się odstresować, by zredukować nieco tłuszczyku, poprawić kondycję etc. Czasami wraz z postanowieniem noworocznym mówimy sobie ok zacznę biegać, w ogóle uprawiać jakikolwiek sport, ale później tak wychodzi, że danego sobie słowa nie dotrzymujemy, bo wymówek mamy wiele, i masę ważniejszych spraw na głowie, że schodzi to na dalszy plan.
Bardzo ucieszyła nas informacja, że w Polanicy pojawiło się nowe wydarzenie, projekt – Postaw na sport, którego pomysłodawcą jest Robert Zięterski. Inicjatywa została sfinansowana z dotacji Urzędu Miasta Polanicy-Zdroju.
I właśnie podczas tego biegu, który odbył się 20 czerwca w Polanicy-Zdroju, była okazja, aby przygodę rozpocząć. W biegu wzięło udział 36 uczestników, którzy wystartowali spod toru saneczkowego Góralka. Do pokonania było tylko 2 km, ale bieg miał charakter górski w stylu anglosaskim, czyli profil trasy to biegnie sinusoidalnie – raz w górę, raz w dół gdzie meta była wspólna ze startem. Podczas imprezy panowała niesamowicie, przyjazna i koleżeńska atmosfera, ponieważ inicjatywa Postaw na Sport nie tylko ma promować zdrowy styl życia, zachęcać do biegów tych, którzy się jeszcze wahają, ale przede wszystkim integrować ludzi. Jakże było przyjemnie patrzeć na wolontariuszy, którzy z wielkim zaangażowaniem i uś-miechem wykonywali swoją pracę, jakże dobrze mieć też przyjaciół, którzy wspierali pomysł i pomagali do końca w najdrobniejszych szczegółach by finalnie wszyscy mogli być zadowoleni. A zadowoleni na pewno byli, bo i nagrody za zdobyte miejsca bardzo przemyślane i atrakcyjne, ten, kto się na podium nie załapał a ukończył bieg, brał udział w tomboli. Bieg był odpowiednią zachętą by rozpocząć przygodę. Bo jak mówią, żeby wyruszyć w daleką podróż trzeba zrobić pierwszy krok, a żeby biegać trzeba zacząć od małych dystansów. Inicjatorom gratuluję organizacji wydarzenia i trzymam kciuki, aby następne edycję się rozwijały.
Szczególne podziękowania dla: uczniów Regionalnej Szkoły Turystycznej z Polanicy –Zdroju: Roberta Serafina, Tomasza Sularczyka, Pawła Szpaka, Wojciecha Zaczyka; Nadleśnictwa Zdroje; Teatru Zdrojowego- Centrum Kultury i Promocji
ZWYCIĘZCY CAŁEGO BIEGU:
1. Łukasz Marcjanek 2.Marcin Gajewski 3.Adrian Łankiewicz
Kategorie wiekowe
Kobiety do lat 18: 1.Patrycja Banaś 2.Aurelia Wińska 3.Sylwia Gadomska
Mężczyźni do lat 18: 1.Adrian Łankiewicz 2.Michał Jura 3.Filip Bałuszyński
Kobiety powyżej 18 lat: 1.Magdalena Omyla 2.Emilia Janowska 3.Katarzyna Rynkowska
Mężczyźni powyżej 18 lat: 1.Łukasz Marcjanek 2.Marcin Gajewski 3.Sławomir Kusociński.

Wydania: