Uczniowie z Bożkowa na praktyce w Pillnitz

Autor: 
ZSA
24.jpg

Od 20 III do 7 IV br. w Niemczech na praktykach zawodowych na kierunku architektura krajobrazu, przebywała 7-osobowa grupa uczniów z ZSA w Bożkowie. Praktyki zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” z Lubania, we współpracy z niemieckim partnerem – Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. z Miltitz, przy dofinansowaniu przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus. Bazę 3-tygodniowej praktyki stanowił Ponadzakładowy Ośrodek Kształcenia Zawodowego ds. Ogrodnictwa w Pillnitz, dzielnicy Drezna. Placówka ta specjalizuje się w kształceniu przyszłych ogrodników. W Pillnitz do dyspozycji uczestników praktyki pozostawały nowoczesne sale dydaktyczne i hale warsztatowe, park maszynowy oraz kadra specjalistów.
Praktyki w Pillnitz uważam za wyjątkowo udane – mówi Izabela Kurowska – uczestniczka z Zespołu Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie. Ciekawe zajęcia w których uczestniczyłam przyniosły mi wiele korzyści. Jestem pewna, że zdobyte umiejętności będą dla mnie pomocne w dalszej drodze zawodowej. Również praktyka w drezdeńskiej zieleni miejskiej była cennym doświadczeniem. Warto podkreślić, że wszystko zostało dobrze zorganizowane i przebiegło bez zakłóceń. Nie nudziliśmy się również po pracy dzięki licznym wycieczkom po pięknym mieście jakim jest Drezno. Ponadto atmosfera panująca na wyjeździe była świetna. Zdecydowanie skorzystałabym z możliwości odbycia praktyk jeszcze raz.
Uczestnicy praktyki aktywnie uczestniczyli w zajęciach, czego potwierdzeniem są bardzo dobre oceny otrzymane na zakończenie pobytu od nauczycieli z Ośrodka w Pillnitz, jak również pozytywne opinie z poszczególnych placówek, które gościły uczniów.

Wydania: