Dla Piotrka

Autor: 
M. Ptaszyńska, K. Gałczyńska
Foto: 
Piotr Bidowaniec
P2.jpg

Piotrek ma 11 lat i jest uczniem klasy Ve w Szkole Podstawowej nr 3 im. kpt. Stanisława Betleja w Kłodzku. We wrześniu bieżącego roku zachorował na białaczkę. Chłopiec był zawsze radosnym i uczynnym dzieckiem, które nigdy nie chorowało. Niestety w tym roku choroba bezlitośnie dała o sobie znać. Obecnie Piotruś przebywa na leczeniu we Wrocławiu. Jego rodzice żyją między szpitalem we Wrocławiu, a pracą
w Kłodzku, na zmianę dzieląc opiekę nad synem. Wszystkim nam wiadomo jak ogromne koszty finansowe niesie za sobą leczenie.
W ramach pomocy w naszej szkole cyklicznie organizowane są kiermasze charytatywne na rzecz Piotrka. Zarówno klasy starsze IV -VI jak i młodsze mają wiele ciekawych pomysłów, aby wesprzeć swojego kolegę. W akcję włączyły się również inne szkoły z terenu Kłodzka, jednak pomoc jest w dalszym ciągu bardzo potrzebna. W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia z inicjatywy nauczycielek Magdaleny Ptaszyńskiej oraz Karoliny Gałczyńskiej, w dniu 21.12.2016 r. W Szkole Podstawowej nr 3 w Kłodzku został zorganizowany Świąteczny Koncert Charytatywny dla Piotrka. Głównymi aktorami, którzy podjęli się wyzwania były dzieci pani Magdaleny z klasy “0” oraz Karoliny z klasy II b. To dzięki ich ciężkiej pracy oraz zaangażowaniu i chęci pomocy starszemu koledze o godzinie 17.00, pod hasłem „WSZYSCY MAMY WIELKIE SERCA” w szkole było słychać dźwięki kolęd, pastorałek oraz największych bożonarodzeniowych przebojów. Wykonawcami, którymi byli uczniowie naszej szkoły oraz goście specjalni, m.in. Magdalena Kurowska, Aleksandra Ła-będź, Aleksander Nowotnik oraz zespoły taneczne Studio Tańca „PARADIS” i Formacja taneczna COMA Nowa Ruda. Całość wydarzenia dopełniła dekoracja stworzona przez organizatorki koncertu, która wszystkich przybyłych gości wprowadziła w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Po koncercie wszyscy goście mieli także okazję wspomóc Piotrka poprzez zakup bożonarodzeniowych ozdób na „ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU”, w którego przygotowanie duży wkład włożyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, można było zakupić: pierniki, ozdoby choinkowe, kryształy, kartki świąteczne, choinki makaronowe, poduszki, świeczki i różnego rodzaju stroiki itp. Kwota którą udało nam się zebrać w trakcie koncertu to 3.513,60 zł.
A wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do koncertu z góry dziękujemy.

Wydania: