Akordeonowe Music Party 2017

Autor: 
Liliana Stopka
party.jpg
Tymek Bartlewski.jpg
zespół.jpg

Znów zabrzmiała akordeonowa muzyka w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz uczniów Kłodzkiego Towarzystwa POLIFONIA Koncert niezwyczajny, bo połączony z degustacją słodkości przygotowanych przez mamy uczniów, co sprzyjało rodzinnej atmosferze. Młodzi wykonawcy mogli czerpać satysfakcję z występu przed szeroką publicznością, ponieważ rodziny uczniów w połączeniu ze znajomymi miłośnikami akordeonu stworzyli prawie 90-osobową grupę słuchaczy.
Na zakończenie koncertu wystąpił Tomasz Brusiński – absolwent mojej klasy akordeonu z 2013 roku, a obecnie student Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie akordeonu dra Zbigniewa Łuca – wykonując brawurowo Czardasza w wirtuozowskim opracowaniu N. Rizoli.
Kolejne spotkanie z akordeonem to XVI Dzień Akordeonu który odbędzie się 11 marca w dużej sali Kłodzkiego Centrum Kultury. Wystąpią w duecie wirtuozi akordeonu Włodzimierz i Iwan Gajdyczuk. Na parkiecie pojawi się również zawodowa para taneczna, a na wstępie zaprezentują się laureaci II Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego. Uczestnicy kategorii dla dorosłych już się zabierają do pracy przygotowując repertuar konkursowy.
Przypomnę, że w poprzednim roku I miejsce zdobyli Tomasz Łukaszczyk i Daniel Kwiatkowski. Zobaczymy do kogo los się uśmiechnie w tym roku, ale jedno jest pewne, że emocje będą grały.
Już dziś zapraszam na poranne przesłuchania konkursowe tego samego dnia co Dzień Akordeonu, a na godz. 18.00 na koncert.
Do miłego zobaczenia w marcu.

Wydania: