4. "Bieg Niepodległości"

Autor: 
inf. UGNR
GNR1.jpg

11 listopada br. odbył się już 4. Bieg Niepodległości o puchar Wójta Gminy Nowa Ruda. Tym razem start oraz meta biegu zlokalizowane zostały w okolicy świetlicy wiejskiej w Świerkach.
Opinia biegaczy była jednoznaczna – to był bardzo dobry bieg pod względem organizacyjnym.
Na starcie pojawili się już tradycyjnie zawodnicy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Nie zabrakło bardzo licznej grupy biegaczy z Nowej Rudy i z terenu Gminy Nowa Ruda.
Punktualnie o godz. 11.00 pani Adrianna Mierzejewska, wójt Gminy Nowa Ruda, dała sygnał prawie 150-osobowej stawce biegaczy do startu.
Nowa trasa liczyła 10,4 km długości przy przewyższeniu ok. 250 m, prowadziła tradycyjnie drogami wśród łąk i pastwisk Wzgórz Włodzickich, a świetnie oznakowana i zabezpieczona nikomu nie sprawiała problemu.
W kategorii open wśród kobiet zwyciężyła Lidia Niekraś z Kłodzka z czasem 51 min. i 59 sek., drugie miejsce zajęła Karolina Kucharska z Nowej Rudy, a trzecie Irena Trzęsicka z Krzeptowa.
Bezapelacyjnym zwycięzcą w kat. open mężczyzn okazał się Piotr Holly z Wałbrzycha, który uzyskał 41 min i 56 sek. Drugi ze stratą 26 sek, przybiegł na metę Norbert Jachymczyk z Jaworzna z czasem 42,23. Na trzecim miejscu zameldował się Mateusz Babka z Walimia z czasem 42,52.
Na mecie na zawodników czekała pani wójt Adrianna Mierzejewska i osobiście wszystkim przebiegającym linię mety wręczała pamiątkowe medale. Później już tylko parę łyków izotoniku na końcowym bufecie i można było wejść do świetlicy, gdzie na biegaczy czekał bardzo smaczny posiłek i mnóstwo ciasta domowego wypieku. Szybko i sprawnie przeprowadzona ceremonia dekoracji i tombola zakończyły 11 listopada na sportowo – tym razem w Świerkach.
Organizatorem 4. „Biegu Niepodległości” było Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda na czele z panią dyrektor Gabrielą Buczek, USKS Gminy Nowa Ruda, Sołtys i Rada Sołecka Świerków oraz członkowie miejscowej OSP.
Do zobaczenia za rok!

Wydania: