Q-BIS-TYCZNE obrazy w Muzeum Papiernictwa

Autor: 
Dorota Zielińska-Pytlowany
Agnieszka Górczak.jpg

Wystawa fotografii artystycznej „Nowy q-bis-m, czyli pikselandia” to kolejna ekspozycja realizowana dzięki wieloletniej współpracy Muzeum Papiernictwa z prof. Jerzym Olkiem. Tym razem artysta zaprosił do udziału w niej pracowników oraz studentów-absolwentów Wydziału Grafiki SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu.
Na zwiedzających czeka wizualna przygoda. Wykonane w wielu technikach prace (fotografia, grafika warsztatowa, grafika cyfrowa, fotomontaż, collage, malarstwo, obiekty) przedstawiają inny sposób widzenia, spostrzegania rzeczywistości.
Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października o godz. 17.00. W programie m.in.: prelekcja prof. Jerzego Olka dotycząca wystawy, prezentacja krótkiego filmu o Pablo Picassie oraz akcja rysunkowa. Ekspozycja dostępna będzie do 22 listopada 2015 r.

Przez dłuższy czas miałem przyjemność organizować problemowe wystawy w Galerii pARTer Kłodzkiego Ośrodka Kultury, na zaproszenie Bogusława Michnika – dyrektora KOK. Jedne z ciekawszych miały tytuły Q-bis-m (11. 2003) i Pikselandia (11.2006). Te i podobne tematy realizowali studenci w szkołach, w których uczyłem. Po latach powstała koncepcja połączenia obydwu zakresów problemowych i zrobienia wystawy Nowy q-bis-m, czyli pikselandia. Prezentacja prac stała się możliwa dzięki gościnności Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Do udziału w niej tym razem zaprosiłem pracowników i studentów SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu.
Jerzy Olek

Wydania: