"Kryształowe Serce Radcy Prawnego" dla Sławomira Włośniewskiego

Autor: 
D. Chmielarz
Porady 018.jpg

W siedmiu wcześniejszych edycjach symbolicznymi statuetkami za wyjątkową działalność – pomoc prawną pro bono – nagrodzono 61 radczyń i 33 radców. W ostatniej, tegorocznej edycji, dołączyło do tej liczby kolejnych 18 radców prawnych i aplikantów. Był wśród nich także mieszkaniec Szczytnej, od lat udzielający bezpłatnych porad prawnych w siedzibie Bractwa Rycerskiego SŁAWOMIR WŁOŚNIEWSKI (OIRP Wałbrzych).
Pan S. Włośniewski raz w miesiącu poświęcał swój czas dla tych, którzy potrzebowali profesjonalnej pomocy prawnej. Skorzystało z niej nadspodziewanie wiele osób, mających różne problemy natury prawnej.
Statuetki „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” wręczył nagrodzonym Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych, dołączając do nich słowa: „Podziękowaliśmy laureatom za ich wrażliwość, otwartość i serdeczność”. W ubiegłym roku nazwałem ich misjonarzami prawa, nie obawiam się powtórzyć tego określenia w tym roku” – mówił.
W uroczystości, oprócz laureatów, wzięło udział wielu dostojnych gości.
Panu S. Włośniewskiemu gratulujemy wyróżnienia i składamy wyrazy uznania, bo to rzeczywiście szczególna pomoc, gdy człowiek jest bezradny wobec codzienności.

Wydania: