V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness

Autor: 
Sławomir Wojtowicz

8 listopada br. w Hali Sportowej KCKSiR odbyły się V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitneess oraz I GP 7 NUTRITION w Kulturystyce i Fitness. Organizatorem imprezy był Sławomir Wojtowicz instruktor kulturystyki i trener personalny, współorganizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Kłodzku, Urząd Miasta w Kłodzku, KCKSiR oraz Piekarnia Machela. Patronat nad zawodami objęli: senator RP Stanisław Jurcewicz, poseł na Sejm RP Monika Wielichowska i Andrzej Dąbrowski, burmistrz miasta Kłodzka Bogusław Szpytma, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, wicestarosta kłodzki Adam Łącki oraz radny Rady Miasta Kłodzka Michał Piszko.
Do Kłodzka zjechali zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, których oceniał panel sędziowski składających się z 11 sędziów, wśród których byli sędziowie klasy międzynarodowej. Niektórzy z sędziów mają za sobą również bogatą przeszłość sportową, np. pani sędzia główna Kunicka Halina była w przeszłości Mistrzynią Świata w kulturystyce kobiet.
Z roku na rok na zawody zjeżdżają się coraz to bardziej utytułowani i znani zawodnicy. W najcięższej kat. czyli w GP 7 NUTRITION w kat. kulturystyka mężczyzn wszechwag znaleźli się m.in.: Andrzej Kołodziejczyk (Mistrz Polski, V-ce Mistrz Europy i Świata w kulturystyce) Tomasz Kornalewski (brązowy medalista w kulturystyce klasycznej powyżej 180 cm), Piotr Borecki, Bartosz Guran czy też Sebastian Szmyt. Zawody były bardzo udane ze względu na frekwencję zawodników oraz poziom jaki prezentowali.
W MP w kategorii do 18 lat na starcie stanęło 5 zawodników a zwyciężył: Jakub Wietecki z Ostrowa Wlk.
W kategorii do 21 lat na starcie zjawiło się również 5 zawodników, a w końcowej klasyfikacji na I miejscu znalazł się: Tomasz Jagieła z Nowego Sącza.
W kategorii do 23 lat na starcie zjawiło się 4 zawodników, zwycieżył: Piotr Borecki z Krakowa.
W kategorii bikini juniorek do 23 lat zgłosiły się niestety tylko 3 zawodniczki, a zwyciężyła: Małgorzata Łyczko z Wrocławia.
Wśród zwycięzców w kulturystyce juniorów wyłoniono również zwycięzcę
w kategorii OPEN a najlepszym zawodnikiem V MP Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness okazał się Piotr Borecki
Najliczniej obsadzona była kulturystyka mężczyzn w I GP 7 NUTRITION,
w końcowowej klasyfikacji na pierwszych miejscach uplasowali się: Andrzej Kołodziejczyk z Warszawy, Tomasz Kornalewski z Lublina, Piotr Borecki z Zabrza, Sebastian Szmyt z Poznania. W kat. tej oprócz nagród rzeczowych sponsorzy ufundowali nagrody pieniężne.
W Bikini fitness na GP wystartowały 4 zawodniczki a najlepszą okazała się Magdalena Kaleta z Lublina.
Jako organizator V MP i I GP szczególne podziękowania kieruję do wszystkich sponsorów, bez których impreza na pewno by się nie odbyła.
Wśród nich znaleźli się m.in.:
7 NUTRITION, PRO EKO NATURA, PIEKARNIA MACHELA, HOTEL RESTAURACJA KORONA, PENSJONAT VERONA, MINERAL – WYTWÓRIA WÓD MINERALNYCH w GORZANOWIE, HAN ART, OŚRODEK EDUKACJI i PSYCHOTERAPII w Kłodzku, SKLEP WARZYWNO-OWOCOWY „ŚWIEŻE WARZYWKO”, RESTAURACJA BOGUSZYN, UBEZPIECZENIA Tomasz Fedorowicz, SOLI-BUD Firma budowlnao-usługowa, STUDIO VIDEO FOTO 84, KULTURYSTYKA i FITNESS Sławomir Wojtowicz Trener Personalny Kłodzko. Patroni stanęli na wysokości zadania i oprócz patronatu ufundowali nagrody i puchary.Opiekę medyczną na zawodach zapewnił jak co roku pan Marek Chmielowiec.

Wydania: