W kilku zdaniach: zdarzyło się w Szczytnej
Dożynki gminne.
Odbyły się 31. sierpnia w Złotnie dzięki mobilizacji i zaangażowaniu całej wsi, na czele z sołtysem Marianem Onakiem, przy współpracy z radną Urszulą Doskocz i MOK-iem. W trakcie imprezy trzej hodowcy: Tadeusz Tylza, Franciszek Mastalski i Krzysztof Newski oraz Sołtys Złotna otrzymali odznaczenia resortowe Izby Rolniczej. Rolnicy z burmistrzem Markiem Szpanierem, a On z mieszkańcami przybyłymi na uroczystość, podzielili się chlebem i bułeczkami.
Narodowe czytanie.
Kolejne wspólne czytanie, tym razem trylogii H. Sienkiewicza, odbyło się w siedzibie Bractwa Rycerskiego MBKP w Szczytnej. Biblioteka Publiczna przygotowała z tej okazji wystawkę dzieł pisarza oraz opracowań jemu poświęconych. We wspólnym czytaniu wzięło udział około dwudziestu osób, w tym kilku uczniów Gimnazjum.
Spotkanie seniorów 85+.
Miało miejsce 12. października w Zajeździe Tajemniczy Ogród. Zaproszono na nie około 130 osób, niestety nie wszyscy, głownie z przyczyn zdrowotnych, mogli przybyć. Spotkania z najstarszymi mieszkańcami gminy odbywają się od kilku lat, raz w roku; była to inicjatywa Burmistrza, która narodziła się po rozmowie z mieszkańcami, jako uzupełnienie spotkań grudniowych z maluchami.
Spotkanie przygotowano z całą starannością. Dla seniorów wystąpiły m.in. przedszkolaki. A policjant z Komendy Powiatowej w pogadance na temat zagrożeń ze strony naciągaczy, przestrzegał przed zbytnią ufnością w stosunku do ludzi obcych. Spotkanie trwało ponad trzy godziny, były rozmowy, wspomnienia, wspólne śpiewanie.
Giełda Mamy.
Organizowana przez pracownice Biblioteki Publicznej w Szczytnej cieszy się dużą popularnością wśród młodych rodziców. Ostatnie dwie giełdy odbyły się na deptaku.
W hołdzie Kresowiakom.
Ta wystawa, autorstwa Mariana Halemby, zorganizowana w Siedzibie Bractwa Rycerskiego, skierowana była do ostatnich żyjących przesiedleńców, mieszkających w Szczytnej, ich rodzin i wszystkich, którzy powinni pamiętać o losie rodaków, w czasie drugiej wojny światowej i po niej miotanych przez wichry historii, zmuszonych do opuszczenia rodzinnych stron. Otwarta 17. września - przypominała i przestrzegała. Oprócz zdjęć, sprzętów, dokumentów znalazły się na wystawie eksponaty budzące szczególnie emocjonalne uczucia. Natomiast ostatnich naocznych świadków tamtych wydarzeń przyjęto kwiatami, wręczonymi przez Burmistrza, i poczęstunkiem.