Sanatorium "Ziemowit" zaprasza po remoncie

Autor: 
UM WD
zimowit2.jpg

Nowoczesny sprzęt, piękne wnętrza i rozbudowana baza zabiegowa – to wszystko czeka na kuracjuszy w wyremontowanym Sanatorium Zimowit w Dusznikach Zdroju.
We wrześniu br. pawilon uzdrowiska został oddany do użytku po remoncie. Kompleksowa modernizacja była możliwa dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Łączna wartość zrealizowanych w Sanatorium projektów, to ponad 6,7 mln zł.
W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział m.in. Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Barbara Grzegorczyk – prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie.
- Dzięki zrealizowanym projektom możemy świadczyć usługi hotelowe na wysokim poziomie oraz realizować nowe programy dietetyczno–terapeutyczne, które są nowatorskim elementem w usługach leczniczych naszego sanatorium – mówiła w trakcie uroczystości otwarcia Barbara Grzegorczyk – prezes Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie.
Aby było to możliwe, w Sanatorium przygotowano specjalne programy dotyczące racjonalnego żywienia w trakcie różnorodnych stanów fizjologicznych i chorobowych, zakupiono wyposażenie gabinetu dietetycznego i zmodernizowano zaplecze gastronomiczne.
Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit zlokalizowane jest w centrum pięknego kurortu Duszniki-Zdrój. Kameralny, stylowy obiekt jest usytuowany w środkowej części Parku Zdrojowego. Swoim gościom oferuje 130 miejsc w 1, 2 i 3-osobowych pokojach o zróżnicowanym standardzie. Jest to jedyne sanatorium w Kotlinie Kłodzkiej z ujęciem wody leczniczej wewnątrz budynku.
- W Sanatorium zrealizowano dwa projekty na łączną kwotę ponad 6,7 mln zł. Dotyczyły one modernizacji pawilonu, budowy bazy zabiegowej oraz wprowadzenia nowych programów dietetyczno-terapeutycznych. Po raz kolejny środki unijne pomogły nam usprawnić bazę uzdrowiskową na Dolnym Śląsku. Jestem przekonany, że nowy obiekt przyciągnie do Dusznik kuracjuszy, którzy skorzystają z wyjątkowych walorów uzdrowiskowych tego miejsca – mówił w trakcie uroczystości Jerzy Tutaj – członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.
Remont pawilonu został dofinansowany ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Wydania: