40 lat Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku

Autor: 
Beata Bogusławska, Iwona Sonka
40lat_SP3_361.jpg

16 maja br., w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji świętowano jubileusz 40-lecia kłodzkiej “Trójki”. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz miejskich, oświatowych, byłych i obecnych dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów, uczniów, ich rodziców oraz wszystkich przyjaciół szkoły.
Ta największa placówka w mieście, doskonale znana w środowisku lokalnym, ale i poza nim, przez minionych czterdzieści lat wypracowała sobie uznanie i zasłużyła na miano dobrej i efektywnej szkoły. Czerpiąc z doświadczeń i myśli poprzedników, podejmując różnorodne działania, wrosła w tradycje miasta i stała się jego nieodłączną częścią. Wykształciła kilka pokoleń młodych ludzi, wychowując ich i ucząc poszanowania tradycji, wierności wartościom, kierowania się w życiu ideałami dobra, wiedzy i piękna. Dziś jest miejscem otwartym i wrażliwym na potrzeby dzieci, przyjaznym, o charakterystycznym klimacie. Nigdy nie był to zwykły budynek - to wyjątkowa placówka skupiająca entuzjazm i kreatywność nauczycieli oraz uczniów, wspierana przez rodziców, otwarta na współpracę z różnymi instytucjami.
W ten sposób udało się stworzyć szkołę, z której dziś jesteśmy dumni.
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia w przeszłość, do chwili refleksji i zadumy, spotkania się z tymi, którzy przez lata tworzyli taką szkołę. Jest wydarzeniem podniosłym i wyjątkowym. Mówił o tym w swoim poruszającym przemówieniu dyrektor szkoły Ryszard Ryll, który był również gospodarzem uroczystości. Wspaniałą oprawę dla oficjalnych przemówień i wspomnień był program artystyczny pt. „Z archiwum SP 3” w brawurowym wykonaniu uczniów naszej szkoły. Specjalnie na tę okazję przygotowano LipDub - barwny, muzyczny clip prezentujący Trójkę oraz finałową piosenkę, skomponowaną przez nauczyciela Marka Morawskiego, który wraz z Joanną Semaniuk oraz Beatą Zdrolik byli pomysłodawcami i koordynatorami imprezy.
Z okazji jubileuszu przygotowano szereg ekspozycji poświęconych pracy szkoły, był również poczęstunek, a w niedzielę, 18 maja o godz. 11.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. odbyła się uroczysta msza św. dla całej społeczności szkolnej.

Wydania: