300 zezwoleń w wałbrzyskiej strefie

Autor: 
JS

80 miejsc pracy stworzy firma Umicore Autocat Poland, która zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Belgijski przedsiębiorca na budowę fabryki w Nowej Rudzie przeznaczy co najmniej 160 mln złotych. Jest to 300. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w WSSE „INVEST-PARK” wydane od początku jej istnienia.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna funkcjonuje od 17 lat. W pierwszym okresie działalności posiadała niespełna 260 hektarów gruntów inwestycyjnych w czterech miejscowościach na Dolnym Śląsku. Obecnie „INVEST-PARK” jest największą oraz najdynamiczniej rozwijającą się strefą w Polsce. Obejmuje ponad 2600 hektarów położonych w czterech województwach oraz 44 miejscowościach. Zainwestowało w niej 170 firm tworząc 36,6 tys. miejsc pracy oraz ponosząc ponad 16,7 mld złotych nakładów. Firma Umicore Autocat Poland dołączyła do grona strefowych przedsiębiorców, otrzymując 300. zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w wałbrzyskiej strefie.
Belgijski przedsiębiorca wybrał na swoją inwestycję Nową Rudę. Powstanie tutaj zakład produkujący katalizatory samochodowe. Zatrudnienie w firmie znaleźć ma docelowo przynajmniej 80 osób. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszą połowę 2019 roku, choć produkcja ma się rozpocząć blisko trzy lata wcześniej.
Firma Umicore powiększy udział branży motoryzacyjnej, dominującej
w wałbrzyskiej strefie (blisko 35%). Sektor ten reprezentowany jest między innymi przez firmy: Toyota Motor Manufacturing Poland, Nifco, Male, GKN Driveline, Tristone Flowtech, Ronal, czy Mando.
Belgijski Przedsiębiorca to piąta firma, która zdecydowała się zainwestować w noworudzkiej lokalizacji WSSE. Działają tu obecnie: Orion Polyurethanes, ZPAS – NET, Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej oraz I.T.R Poland. Przedsiębiorcy stworzyli w Nowej Rudzie 725 miejsc pracy w branży chemicznej oraz elektronicznej.

Wydania: