Calineczka zaprasza

Autor: 
D. Chmielarz
calineczka.jpg

CALINECZKA to Akademia Maluszka, małe jak mieszkanko bajkowej dziewczynki (w porównaniu z placówką publiczną) przedszkole prywatne działające w Szczytnej przy ul. Wolności od około 1,5 roku. Opiekuje się dziećmi w wieku od 1. roku do 3. lat. Koszt pobytu dziecka w przedszkolu zależy od ilości godzin, jakie tam spędza i wynosi od 240 zł do 480. Rodzice mogą tu zostawiać swoje skarby w godz. 6.30- 17.30 w zależności od potrzeb i mogą być pewni, że opiekunki, obie po odpowiednich przygotowaniach, traktują dzieci jak najtroskliwsze nianie. Na razie rodzice sami przynoszą dzieciom wyżywienie, które jest im podawane w trakcie pobytu w przedszkolu, ale jest tu również kuchnia, gdzie można posiłki przygotowywać.
- Po stracie pracy w prywatnej firmie zastanawiałam się, jak dalej ułożyć sobie życie zawodowe; los mi sprzyjał, gdyż Urząd Pracy w Kłodzku organizował właśnie kurs dla opiekunek dziecięcych. Skończyłam go, a pierwsze doświadczenia w nowym zajęciu zdobywałam w Akademii Maluszka Smykolandia w Kłodzku, nie liczę oczywiście stażu przy wychowaniu, dziś już dorosłego, własnego syna. Szukając miejsca na własne przedszkole, trafiłam do Szczytnej, działam tu od 1.10.2012 r. Początkowo była to działalność charytatywna, teraz mogę stwierdzić, że z każdym miesiącem jest coraz lepiej.
Obecnie opiekujemy się piętnaściorgiem dzieci w różnym wieku, ale w przedziale lat zaplanowanych. Maluchy są ze Szczytnej, z gminy i Dusznik-Zdroju. Oprócz mnie opiekuje się nimi pani Renata Bryja-Wieczorek z Polanicy-Zdroju i obecnie na stażu p. Aneta Rzońca ze Szczytnej - właścicielka Akademii Maluszka pani Joanna Nowak z Kłodzka mówi o swoim pomyśle na życie z satysfakcją i wiarą, że będzie coraz lepiej.
Dzieci w przygotowanych dla nich pomieszczeniach czują się swobodnie, są radosne i otwarte. Chętnie biorą udział w zabawach, a nowych umiejętności uczą się także od siebie nawzajem. Widać, że jest im tu dobrze.

Wydania: