Kłodzki szpital

Autor: 
Mirosław Awiżeń

Faktem jest, że z zewnątrz obiekty szpitalne Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku prezentują się bardzo dobrze. Faktem jest, że również w środku wiele - z technicznego punktu widzenia - zmieniło się na lepsze (i dalej się zmienia). Faktem jest również, że i obsługa pacjentów uległa zasadniczej zmianie na lepsze.
I nie są to czcze słowa. Każdy mieszkaniec Ziemi Kłodzkiej może naocznie przekonać się o zmianach, gdzie z zapyziałego, zaniedbanego kompleksu szpitalnego utworzył się kompleks godny nazwy Szpitala. A o dobrym jego funkcjonowaniu mówi jubileuszowy, już X ranking przygotowany przez „Rzeczpospolitą” i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia („Rz”. 08.11. 2013 r.) na rok 2013, w którym to rankingu ZOZ Kłodzko ulokował się na 50. pozycji w kraju wśród szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych. Trochę niżej, bo na 57 miejscu ulokowało się Specjalistyczne Centrum Medyczne S.A. z Polanicy Zdroju.
Serdecznie gratulujemy i oczekujemy na więcej, bo jednak do pierwszego miejsca trochę nam brakuje. A I miejsce zajęło Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie spółka z o.o. W woj. dolośląskim przed nami są: Miedziowe Centrum Zdrowia S.A. w Lubinie, (8 miejsce), Samodzielny, Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy (15), Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. J.Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.
Warto odnotować również fakt, że w kat. szpitali zabiegowych, monospecjalistycznych bez onkologicznych, na 4. m. uplasował się Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu. ... chyba sporo przesadzamy uważając, że tylko we Wrocławiu dobrze leczą.

Ps. Parę lat temu byłem w kłodzkim szpitalu jako pacjent - nie narzekam. Byłem również na zabiegu w SCM w Polanicy Zdroju - usunięcie narośli na powiece zrobiono mi nieomal „od ręki”.
I to dobrze, ale przy usuwaniu szwów kawałek się ostał... Więc - jest dobrze, a może być lepiej, bez tej odrobiny niedokładności ....

Wydania: