Twierdza Kłodzko niezdobyta

Autor: 
Dawid Broniszewski

Piłkarze Nysy Kłodzko w meczu na szczycie pokonali 1:0 MKS Szczawno Zdrój. Podopieczni Pawła Adamczyka powiększyli do siedmiu punktów przewagę nad resztą stawki.
W pierwszej odsłonie gra toczyła się głównie w środku polu, a obydwie drużyny nie zagroziły poważnie bramce. Jedyną godną sytuację wartą odnotowania przeprowadziła Nysa w 12. minucie spotkania, gdy Kamil Kowalski zagrał piłkę między obrońcami do wbiegającego Sylwestra Jaskułowskiego, ale pomocnik Nysy uderzył w boczną siatkę. - Dzisiaj mamy mało atutów w ataku, bo nie ma Andrzeja Marksa, ani Irka Koconia i ciężko nam się gra. O ile mamy przewagę w środku pola, to nie ma to przełożenia na sytuacje bramkowe. Zespół Szczawna Zdrój mało strzela, ale i mało bramek traci. Myślę, że w meczu padnie jedna zwycięska dla nas bramka - mówił w przerwie meczu trener Paweł Adamczyk. I szkoleniowiec Nysy nie pomylił się, bo w drugiej odsłonie pojedynku kibice doczekali się upragnionej bramki. W 67. minucie do zagranej futbolówki ze środka pola przez Mateckiego dobiegł Daniel Grzegorzewski, uprzedzając golkipera ze Szczawna Zdroju skierował ją do bramki. Dwie minut wcześniej blisko zdobycia gola był Paweł Matecki, gdy futbolówkę po jego silnym uderzeniu zza pola karnego przepuścił pod sobą Michno, ale ta szczęśliwie odbiła się od słupka i wyszła w pole. - Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy. Wiedzieliśmy, że jak nam się uda zdobyć gola, to nie oddamy już prowadzenia. Udało nam się zdobyć trzy punkty i walczymy dalej o awans - mówił po spotkaniu Paweł Matecki. Gospodarze do straty gola byli zadowoleni z remisu, a później próbowali odrobić straty, ale do końca meczu nie zagrozili bramce Borkowskiego. Bliżej zdobycia bramki była Nysa, a wynik mógł przypieczętować choćby Krzysztof Konowalczyk.
Zwycięstwo Nysy, przy korzystnie ułożonych innych rezultatach tej kolejki pozwoliło Nysie na powiększenie przewagi nad drugim zespołem do siedmiu punktów. W niedzielę, 16 października kłodzczanie zagrają w Świdnicy ze Stalą.
Nysa: Borkowski - Konowalczyk, P. Adamczyk, Pawlik, Głasek, Milewski (39 Stopa), Syper, Matecki (90 Cebulski), Grzegorzewski (74 Pachołek), Jaskułowski, Kowalski (80 Szmigiel).
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, Alfa PPHU - Import – Export, www.myfoot ballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: