Lądek Zdrój, przywracamy blask dawnego kurortu
Lądek – Zdrój staje się dobrym przykładem jak można zmieniać się na lepsze. Z dużym rozmachem rewaloryzowane są parki zdrojowe. Pozornie te stateczne miejsca diametralnie zmieniły swoje wnętrza w tym roku. Oddano do użytku zabytkowy Park Jana Pawła II, wykonano stylizowane granitowe nawierzchnie, oświetlenie alejek. Odtworzono wnętrza ogrodu stylizowane na wzór parku renesansowego zostało uzupełnione nowymi nasadzeniami 5 drzewami, 2607 krzewami i 16164 bylinami - w tym 10000 krokusów. Nieco przykurzone trawniki zostały zastąpione nowym trawnikiem z rolki. Założenia ogrodowe uzupełniają donice kwiatowe, w alei modrzewiowej i wieże kwiatowe na tarasach przed „Wojciechem”. Aktualnie trwają prace w drugim zabytkowym Parku 1000-lecia, gdzie już możemy podziwiać ułożone nawierzchnie starobrukowe na ponad 5000 m2, czekamy jeszcze na dodatki: ławki parkowe, stojaki rowerowe i inne elementy wyposażenia.
Prowadzona inwestycja rewitalizacji parków, całość ok. 8 mln zł., odtwarza dziewiętnastowieczną stylistykę, kiedy to Lądek-Zdrój był ważnym miejscem na uzdrowiskowej mapie Europy. Kiedy to górskie położenie, właściwości lądeckich źródeł przyciągały na kuracje wiele znanych osób. Przebywali tu min: król Fryderyk Wielki III, car Aleksander I, prezydent Stanów Zjednoczonych John Quincy Adams i wielu innych. Ciekawym pomysłem, jest organizowany corocznie piknik w strojach historycznych realizowany w projekcie „Wehikuł czasu”. Mieszkańcy i turyści dzięki inscenizacji, doskonałym plenerom, mogą się przenieść kilkaset lat wstecz.
Burmistrz Lądka - Zdroju, doskonale rozumie, że solą tej gminy jest turystyka, która dziś musi być traktowana, jako gałąź gospodarki. Wymaga to nakładów inwestycyjnych niezbędnych do impulsu rozwojowego i czerpania korzyści. Parki są ogólnodostępne tak, więc zyskują wszyscy mieszkańcy i odwiedzający nas turyści, których zapraszamy.