VII Festiwal Róż w Różance

Autor: 
Marek Gałowski
Festiwal róż 6b.jpg
Festiwal róż 4.jpg

W połowie sierpnia warto zajrzeć do Różanki w gminie Międzylesie. Wiejskie skwery mienią się różnymi kolorami kwitnących róż, zaś mieszkańcy organizują „różany” festyn. W niedzielę 14 sierpnia br. odbył się już VII Festiwal Róż połączony z 17. Dniami Różanki. Głównym wydarzeniem tego dnia był konkurs na kwiat i bukiet z róż.
Obiektywne jury jak zawsze miało twardy orzech do zgryzienia. Po długotrwałej i burzliwej naradzie przyznano następujące miejsca: w kategorii „kwiat róży” - 1m. Agata Szubarczyk, 2m. Aleksandra Przybytkowska, 3m. Lidia Mruczek; w kategorii „bukiet róż” - 1m. Aleksandra Przybytkowska, 2m. Ewelina Półchłopek. Laureatki otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe przydatne oczywiście do dalszej uprawy róż.
Podczas całej imprezy oferowano domowe jedzenie (m.in. potrawy z grilla i pyszne domowe ciasta), produkty z róż i z różanym motywem, działała loteria fantowa, można było nabyć dorodne sadzonki róż. Wieczorem hit każdego tutejszego festiwalu - występ „Teatru Różańskiego”, tym razem w bajce „Kot w butach”. W bajkowe postacie wcielają się mieszkańcy Różanki, zaś prezentowana sztuka jest swobodną przeróbką na raczej frywolną nutę. Każde przedstawienie zawsze wzbudza salwy śmiechu i zasłużone brawa od licznej publiczności. Różański festiwal zwieńczyła plenerowa zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Należy podkreślić, że przybywają tu i doskonale bawią się całe rodziny. Organizatorami Festiwalu Róż są: Rada Sołecka i Stowarzyszenie Przyjaciół Różanki.

Wydania: