Razem można więcej

Autor: 
D. Chmielarz
razem.jpg

Razem można wiele. Dla własnej satysfakcji, dla satysfakcji innych. RAZEM wyklucza rywalizację, powodując integrację.
Stowarzyszenie RAZEM z siedzibą w Dusznikach-Zdroju powstało w kwietniu 2011r. Ambicją Zarządu Stowarzyszenia jest uaktywnianie osób w wieku 40+, głównie tych, które mają czas, a nie bardzo wiedzą, jak go zagospodarować; jest na to sposób: zajęcia rekreacyjno- sportowe, rozwijanie własnych zdolności, kontakty z pokrewnymi duszami, dzielenie się doświadczeniami. Zarząd Stowarzyszenia tworzą ludzie z fantazją i nieposkromioną chęcią działania: L.Sakwerda -prezes, W. Zagaja - zastępca, T. Buszko - skarbnik, E. Kung - sekretarz oraz: R. Sawicka, A. Uznańska, S. Gołembiowski. Tą fantazją zarażają innych, dając chętnym możliwość spotkań, wspólnej zabawy, nauki. Były to np.warsztaty taneczne z wykorzystaniem najstarszego tańca relaksacyjnego; spotkanie z okazji Dnia Dziecka pod hasłem: wszyscy jesteśmy dziećmi, cykl spotkań różnych pod nazwą RELAKS z CHOPINEM w czasie trwania Festiwalu Chopinowskiego. Dużym powodzeniem cieszyła się zorganizowana w tym czasie wystawa prac artystów regionalnych. - Wystawę zorganizowaliśmy po to, aby pokazać dzieła ludzi z pasją: obrazy, biżuterię, ozdoby, efekty grawerowania na szkle; żeby przekonać (poprzez warsztaty prowadzone przez twórców) innych, że chcieć to móc - podkreśla Prezes Zarządu. - W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie andrzejkowe, potem Wielki Sylwester na Czarnym Stawie, a w lutym - Bieg Ulicami Miasta na biegówkach. Będą to imprezy dla wszystkich chętnych. Serdecznie na nie zapraszamy, postaramy się, by było wesoło i niepowtarzalnie - dodaje.
Członkowie Zarządu pracują społecznie, ale nie wszystko są w stanie zrobić sami. Przekonują więc do swego działania, współpracując z innymi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi, pozyskują sponsorów. Aby mogła powstać wspomniana już wystawa, ze Stowarzyszeniem współdziałały: Zespół Uzdrowisk Kłodzkich SA, Muzeum Papiernictwa, MOKiS w Dusznikach-Zdroju; Bractwo Rycerskie MBKP, Biblioteka Miejska, Przedszkole w Szczytnej; Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich; wiele okolicznych pensjonatów, restauracji, gospodarstw agroturystycznych i osób prywatnych.RAZEM przecież można więcej, lepiej, ciekawiej.
Skąd się wzięło Stowarzyszenie RAZEM? Połączyły się niewielkie grupy działające podobnie w poszczególnych miejscowościach: Dusznikach-Zdroju, Kudowie, Szczytnej. I odtąd, oprócz imprez lokalnych, organizowane są też spotkania o szerszym zakresie, z udziałem mieszkańców wszystkich miejscowości, bo tu nie chodzi o rywalizację, tylko o coś zupełnie innego.

Wydania: