Agroturystyka w gminie Międzylesie

Autor: 
Mirosław Awiżeń
agro2.jpg
agro.jpg

.... kilkanaście lat temu, kiedy burmistrz Tomasz Korczak w swoim expose na początku „urzędowania” powiedział że, widzi gminę Międzylesie jako gminę turystyczną opartą w głównej mierze na agroturystyce, to spotkał się z niedowierzaniem. Wówczas na terenie Gminy było zaledwie kilka obiektów agroturystycznych. Dziś jest ich bardzo, bardzo dużo - to właśnie one stanowią o tym, że Gmina jest turystyczna, a wszystko stoi na agroturystyce. Aby nie być gołosłownym - 16 sierpnia tego roku udaliśmy się na objazd po tych ośrodkach. Oczywiście jeden dzień to mało, zatem pokażemy tylko nieliczne z nich, które niech będą wizytówką Gminy.
Zaczynamy marszrutę od Międzylesia - i już mamy Kosaczówkę ze sporym, uroczym terenem rekreacyjnym.
Kierunek - Kamieńczyk. Łowisko i smażalnia pp. Zaleskich - wciąż jeszcze w budowie baza noclegowa, ale miejsce wypoczynku już w pełnej krasie, łącznie z platformą widokową, a pod nią miejscem do przebywania w czasie niepogody.
Powyżej łowiska urokliwe siedlisko państwa Magdy i Jacka Pośpiechów.
I już konie w Boboszowie p. Katarzyny Wróbel. To nie klasyczna agroturystyka - ale kto uwielbia konie ten ma tu raj.
Gości pani Katarzynie nie brakuje. Tak jak zresztą wszystkim agroturystykom. Jak już zaznaczyłem - na objeździe byliśmy 16 sierpnia - tuż po długim weekendzie - wszędzie we wtorek trwało sprzątanie, uzupełnianie zapasów, bowiem miejsca zajęte były w zasadzie w 100%.
I kolejna atrakcja w Smreczynie. Tu można zainscenizować wojnę - strzelać do siebie „z farbek” w dziewiczym terenie. Taką oto atrakcje proponuje pan Jacek Juraszek i chętnych nie brakuje.
A u państwa Iwony i Sebastiana Mądrych w urokliwym zakątku dwa pokoje i mały apartament zaprasza.
Nawracamy do Międzylesia - i jesteśmy u jednych z najstarszych agroturystyk w Gminie „U Wandzi i Marcina”. Gospodarz z duma mówi: „ja, własnymi rękoma...”.
I jesteśmy w Goworowie - u pana Krzeptowskiego.
Ciut dalej jest Gospodarstwo Gościnne „Jesionów” pp. Grażyny i Dariusza Jesionowskich.
Obiekt piękny, obszerny, a część pieniędzy na jego uruchomienie pp. Jesionowscy otrzymali z Unii Europejskiej.
Podróż po Goworowie zakańczamy w „Leśnym Spokoju”, po którym oprowadza nas p. Bernadeta Golec ... i kończy się nam czas i miejsce w gazecie.
Pokazaliśmy wizytówkę turystyczną Gminy Międzylesie - zapraszamy.
Nie wszędzie byliśmy - nie wszystko pokazaliśmy - ale zaręczam, w którekolwiek miejsce w Gminie się udamy - na pewno natrafimy na „bazę” w postaci agroturystyki, gdzie będziemy naprawdę miłymi i oczekiwanymi gośćmi. A tych miejsc noclegowych (zarejestrowanych) jest 698 - niezła baza - nieprawdaż?
Z wędrówki po obiektach agroturystycznych gminy Międzylesie w towarzystwie burmistrza Tomasza Korczaka

W informacji Turystycznej „Gminy Międzylesie pod Trójmorskim Wierchem (it. miedzylesie@interia.pl) można otrzymać informator o bazie agroturystycznej na terenie gminy Międzylesie.

Wydania: