Pechowa porażka Nysy

Autor: 
Dawid Broniszewski

Piłkarze Nysy Kłodzko ulegli 0:1 z Gromem Witków. Kłodzczanom wyraźnie dzisiaj brakowało szczęścia (dwa słupki), a goście jedynego gola zdobyli w kontrowersyjnych okolicznościach.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Grom, ale w pierwszej połowie w żaden sposób nie potwierdził swojego wysokiego miejsca. Lepiej od pierwszej minuty prezentowali się kłodzczanie, częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Iwaniczuka. Bliski szczęścia był aktywny w pierwszej części spotkania Paweł Pachołek. Zespół z Witkowa w pierwszej odsłonie nie zagroził bramce Borkowskiego.
W drugiej połowie na placu gry w barwach Gromu pojawił się Jacek Stachyra, który ożywił grę swojego zespołu. Jednak to Nysa powinna objąć prowadzenie, ale uderzenie w 64. minucie z rzutu wolnego Pawła Mateckiego trafiło w słupek. Akcja, która przyniosła gola gościom rozegrała się w 62. minucie.
Z narożnika pola karnego uderzał Przemysław Kloc, a lot piłki ręką zmienił po drodze Ludwik i futbolówka wpadła do siatki. Na dodatek sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną, ale widząc, że główny uznaje gola, po chwili schował ją.
Trener Jacek Żyła wprowadził do gry trzech ofensywnych graczy, Michała Stopę, Pawła Milewskiego i Mateusza Hajłasza. Kłodzczanie do ostatnich chwil próbowali doprowadzić do remisu, a najbliższej pokonania Iwaniczuka był Tomasz Lisowicz. Strzał z dystansu zza pola karnego napastnika Nysy trafił w poprzeczkę. Bohaterem meczu mógł zostać Milewski, któremu piłkę wyłożył Sypera, ale pomocnik Nysy z 12. metrów trafił w obrońcę Gromu.
Nysa: Borkowski - Kulak, Cebulski, Madej (70 Stopa), Syper, Głasek, Matecki, Pachołek (73 Hajłasz), Dędys, Lisowicz (73 Milewski), Kowalski.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion.
Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: