Remis w derbach Gminy Kłodzko

Autor: 
Dawid Broniszewski

Licznie zgromadzeni kibice nie doczekali się bramek w meczu Nysy z Iskrą Jaszkowa Dolna. Mimo dogodnych sytuacji bramkowych z obydwu stron padł wynik 0:0.
Musiało minąć sporo czasu nim pojedynek nabrał rumieńców. Przez pierwsze pół godziny gra toczyła się w środku pola, a nieśmiałe ataki z obydwu stron nie przynosiły zagrożenia pod bramką. Optyczną przewagę posiadali goście, a kłodzczanie głównie zagrożenie stwarzali ze stałych fragmentów gry.
W 30. minucie gry w doskonałej sytuacji do objęcia prowadzenia znaleźli się piłkarze z Jaszkowej Dolnej. Na 12. metrze interweniował Borkowski, a piłka trafiła do znajdującego się przed polem karnym Łukasza Szpakowicza. Strzał zawodnika Iskry zdołał jednak zablokować Jarosław Dędys do spółki z golkiperem Nysy.
Chwilę później w odpowiedzi uderzał niepilnowany Kamil Kowalski, ale Marcin Kuraś nie dał się zaskoczyć. W 38. minucie z rzutu wolnego zagrywał w pole karne Madej, a bliski przecięcia futbolówki był na szóstym metrze Jarosław Dędys. Na pięć minut przed przerwą plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Wojciech Galiński, a jego miejsce zajął Krzysztof Konowalczyk. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli okazję do pokonania Kurasia, ale po dośrodkowaniu Mateckiego z bocznego sektora boiska, piłkę głową z najbliższego odległości nie zdołał skierować Kowalski.
Na lewej stronie aktywny był Krzysztof Konowalczyk, który urwał się w 51. minucie i z ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera Nysy. Kilka minut później w polu karnym po starciu z Mateckim padł Maciej Gąsienica, ale sędzia Marcin Jegliński nakazał grać dalej. W 60. minucie Iskra powinna objąć prowadzenie, ale pojedynek sam na sam z Grzegorzem Łatką wygrał, grający świetne zawody między słupkami, Jan Borkowski.
Do końca meczu obydwa zespoły stworzyły sobie po jednej sytuacji z których mogły paść gole, ale żadnej nie udało się wpisać na listę strzelców.
Nysa: Borkowski - Kulak, Cebulski, Madej (83 Ściebura), Głasek, Jaskułowski, Matecki, Pachołek, Dędys (71 Stopa), Lisowicz (90 Milewski), Kowalski. Iskra: Kuraś - Moskalski, Kierkiewicz, Szkodziński, Śliwiński, Szpakowicz (67 Bąk), Galiński (40 Konowalczyk), Gąsienica, Horka, Matusik, Łątka.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO:
Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.ny-sa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: