Przegrana Nysy na własne życzenie

Autor: 
Dawid Broniszewski

Piłkarze Nysy ulegli 1:2 Pogoni Pieszyce, chociaż prowadzili 1:0 po bramce Tomasza Lisowicza. Później kłodzczanie zmarnowali kila dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, a niewykorzystane szanse zemściły się pod koniec meczu.
Spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy w 5. minucie cieszyli się z bramki. Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał Paweł Matecki, a tam na tyle piłkę głową strącił Tomasz Lisowicz, że futbolówka znalazła drogę do siatki.
W pierwszej połowie wielu sytuacji pod bramką obydwu drużyn nie ujrzeliśmy.
O wiele ciekawiej było po zmianie stron. Co prawda rozpoczęło się od ataków gości, ale przed szansą na podwyższenie rezultatu stanęła Nysa, a konkretnie Sylwester Jaskułowski. Po akcji Kowalskiego piłka trafiła pod nogi kłodzkiego pomocnika, który niewiele namyślając się uderzył zza pola karnego, ale futbolówka trafiła w słupek. Najwięcej zagrożenia pod bramką Nysy stwarzał Damian Niedojad, który na placu gry pojawił się w drugiej części spotkania. W 55. minucie wspomniany piłkarz nieudanie próbował przelobować Borkowskiego, a cztery minuty później będąc niepilnowany w polu karnym nie trafił do siatki z kilku metrów.
W 68. minucie przed szansą zdobycia drugiego gola stanął Lisowicz. Akcję zainicjował Grzegorzewski, który podał na skrzydło do Jaskułowskiego, a ten dośrodkował wprost na głowę napastnika Nysy, ale Lisowicz główkował niecelnie. Pięć minut później skiksował Paweł Pachołek, któremu piłkę wyłożył po indywidualnej akcji Jaskułowski. Najwięcej zastrzeżeń można było mieć do gry obronnej Nysy, która przecież spisywała się w ostatnich meczach całkiem dobrze.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się na kwadrans przed końcem meczu, gdy do remisu doprowadził Zbigniew Radziewicz. Gospodarze rzucili się od zdobycia zwycięskiego gola, a tymczasem w 86. min po kontrze rywale za sprawą Niedojada zdobyli zwycięskiego gola.
Kolejnym rywalem będzie Górnik Boguszów-Gorce. Pojedynek rozegrany zostanie w sobotę o godz. 16:00 na terenie rywala.
Nysa: Borkowski - Głasek, Kulak, Matecki, Cebulski, Syper, Grzegorzewski, Pachołek (85 Ściebura), Jaskułowski, Lisowicz, Kowalski.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion.
Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: