W Bystrzycy Kłodzkiej "dla każdego coś miłego"

Autor: 
Mirosław Awiżeń
bystrzyca.jpg

Rozhulała się nam Bystrzyca Kłodzka. Impreza goni imprezę. I to nie byle jakie imprezy.
* Od 1 października 2010 rozpoczęły się aż trzydniowe „Obchody Światowego Dnia turystyki” pn. Dni Turystyki Ziemi Bystrzyckiej - „Aktywne Międzygórze 2010” . A „bukiet” imprez rozpoczął się w siedzibie bystrzyckiego Centrum Informacji Turystycznej, które właśnie obchodzi swoje 10. lecie istnienia. Był i okolicznościowy tort i szampan i prezentacja najnowszego (jeszcze pachnącego farbą drukarską) albumu p. Andrzeja Wziątka „Bystrzyca Kłodzka historia - ludzie - wydarzenia 1900 - 2010”. Były przemówienia - jak to zwykle bywa, i życzenia pomyślności... A mnie spotkała ogromnie miła niespodzianka: w tym właśnie dniu zostałem uhonorowany medalem i dyplomem „Zasłużony dla Turystyki Ziemi Bystrzyckiej”. Dyplom odebrałem z rąk nieco zakatarzonej pani burmistrz Renaty Surmy - którą serdecznie wyściskałem nie bacząc na „powagę chwili” no i ten katar (w końcu ja też byłem nieco zakatarzony). Fakt faktem - najbardziej ukochanym miejscem na ziemi jest dla mnie Międzygórze (mam tam sporo przyjaciół i kto wie - może wszystkich znajomych), a Międzygórze, to przecież Ziemia Bystrzycka. Oczywiście otrzymałem również ten piękny album....
A teraz chwila refleksji. Cieszy mnie to ogromnie, że po wielu latach marazmu w „gałęzi turystyki” - szczególnie w Międzygórzu - nareszcie nadano tej dziedzinie odpowiednią rangę. I nie dość, że nadano, to jeszcze „pełną parą” idzie promowanie najpiękniejszych miejsc Ziemi Bystrzyckiej.
* W dniach 7-8 października w Bystrzycy Kłodzkiej odbywa się „nasza” część XIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2010 pod nazwą „Piękno różnorodności”, a koordynatorką wszelkich poczynań w tym zakresie jest p. Małgorzata Żochowska.. A więc intelektualiści będą mieli w czym wybierać.
* A znawców i koneserów tańca Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zaprosił na „Sąsiedzki Turniej Tańca Towarzyskiego”.
I tak jak było na początku: dla każdego coś miłego.

Wydania: