Psy, koty i inne zwierzęta

Autor: 
Joanna i Waldemar Jacukowie
koty2.jpg

Pod takim hasłem, 25 września 2010 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej pożegnali lato. Na Małym Rynku odbył się festyn promujący sprzątanie po psach w naszym mieście. Urząd Miasta w Bystrzycy Kłodzkiej zaopatrzył nas w higieniczne pakiety dla zwierząt w postaci szufeleczek i torebek na odchody zwierząt. Zestawy Animals zostały zakupione w sklepie ASKLEPIOS w Szczecinie. Wszyscy uczestniczący
w festynie posiadacze czworonogów otrzymali takie pakiety.
Podczas festynu odbyła się parada psich i kocich piękności. Wybrano psią i kocią miss festynu. Mieszkańcy naszego miasta przedstawiali również swoje inne zwierzęta. Oglądaliśmy m.in. gekona. Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej, PZU SA oraz PZU Życie wręczała pani Burmistrz Renata Surma.
W czasie festynu można było uzyskać szereg porad weterynaryjnych u pana Aleksandra Ledowskiego. Państwo Kwaśniakowie pokazali nam prezentację dotyczącą hodowli kotów. O swojej działalności opowiadali nam również wolontariusze schroniska dla zwierząt w Uciechowie. Na scenie występowała młodzież z naszego gimnazjum a także zespół uczniowsko – nauczycielski MOZG. Oglądaliśmy również wspaniały pokaz tańca w wykonaniu uczniów Szkoły Tańca pani Magdaleny Fokszańskiej-Sceliny. Gimnazjalistki w pokazie mody przedstawiły kolekcję wyrobów naszej rodzimej firmy DZIANEL. Festynowe harce zakończył malowniczy występ dzieci i młodzieży romskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez rodziców kolorowe ciasta. Oferowano owoce, pyszne gofry oraz napoje. Przygotowano również loterię z atrakcyjnymi fantami. Nie zabrakło również kolekcji z figurami zwierząt oraz malowania kocich pyszczków na twarzach. Dopisała nam piękna, jesienna pogoda, duża frekwencja uczniów oraz gości. Mamy nadzieję, że udało się nam wzbudzić potrzebę sprzątania po swoich pupilach.
Wszystkim zaangażowanym w organizację festynu serdecznie dziękujemy.

Wydania: