Nieskuteczna Nysa

Autor: 
Dawid Broniszewski

Nysa bezbramkowo zremisowała w Kłodzku ze Spartą Ziębice. To pierwsza strata punktów na własnym boisku przez podopiecznych Jacka Żyły.
W 8. minucie sędzia przerwał dobrze zapowiadającą się akcję bramkową Nysy. Piłkę w polu karnym otrzymał Jaskułowski, kiwnął obrońcę i mając przed sobą obrońcę - usłyszał gwizdek sędziego. Arbiter Robert Milewski cofnął akcją uznając, iż zawodnik podający był faulowany i podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym. W 24. minucie po składnej akcji Grzegorzewskiego z Jaskułowskim w dogodnej sytuacji znalazł się Syper, ale uderzył zbyt lekko.Przyjezdni rzadko zagrażali bramce Borkowskiego. W 36. minucie z rzutu wolnego uderzał Wojciech Sobol, ale silne uderzenie poszybowało nad poprzeczką. Po jednym ze strać urazu barku nabawił się Tomasz Lisowicz. Napastnik zdołał jeszcze wrócić na boisko, ale w drugiej części meczu nie był w stanie kontynuować gry i zastąpił go Michał Stopa.
W 47. minucie bramkę mógł zdobyć Marcin Syper, który z lewej strony wyszedł sam na sam po podaniu od Mateckiego. Kapitan Nysy próbował z ostrego kąta zaskoczyć golkipera Sparty, ale uderzył niecelnie. Nysa przeważała, ale brakowało sytuacji pod bramką Krzysztofa Zająca. Rywale również mieli problemy ze skonstruowaniem sytuacji strzeleckich. Dodatkowo ostatnie 10. minut kłodzczanie musieli sobie radzić bez swojego kolejnego etatowego napastnika. Plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Kamil Kowalski. Później o zmianę z tego samego powodu poprosił Paweł Matecki. Zmiennicy nie potrafili poprowadzić kłodzkiej drużyny do zwycięstwa.
Teraz Nysę czekaj wyjazd do Witkowa na niedzielny pojedynek z tamtejszym Gromem.
Nysa: Borkowski - Głasek, Syper, Madej, Hajłasz - Jaskułowski, Matecki (68 Pachołek), Grzegorzewski, Cebulski (68 Milewski) - Lisowicz (46 Stopa), Kowalski (80 Wilgos).
Sponsorzy Nysy Kłodzko: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KOSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway. com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, serwis www.express-miejski.pl. Odwiedzaj nas w Internecie na www.nysa.klodzko.pl. Informacji udziela prezes klubu Ryszard Kluk pod numerem telefonu 0 601-766-046.

Wydania: