Wspomnienie Lata z Radiem w Dusznikach Zdroju

Autor: 
Piotr Cisakowski
Foto: 
Grzegorz Średziński
Lato z radiem 2010 118.jpg

Najpopularniejsza audycja radiowej Jedynki „LATO Z RADIEM zagrała w Dusznikach-Zdroju 21 sierpnia 2010r. Przypomnijmy LATO Z RADIEM w naszym mieście gościło już po raz siódmy, tak więc impreza przyjęła się na stałe w naszym kalendarzu wydarzeń promocyjno-rozrywkowych. W trakcie tegorocznej trasy koncertowej w Dusznikach-Zdroju wystąpił Zespół KOMBII, Kasia Kowalska oraz Kabaret OTTO, który wystąpił z nowym repertuarem artystycznym.

Występy artystów przysporzyły widzom dobrą zabawę, co dało odczuć się wśród bawiącej się publiczności, a potwierdzeniem tego były liczne brawa oraz bisy. Koncert LATA z RADIEM w Dusznikach-Zdroju odwiedziło ok. 10 tysięcy osób.
Tegoroczna edycja realizowana była z ogromnym rozmachem, na trasie LATA Z RADIEM znalazło się 20 miast, spośród 60 kandydujących znalazły się właśnie Duszniki-Zdrój.
Impreza rozpoczęła się tradycyjnym sygnałem “Lata z Radiem” - “Polkę Dziadek” na dusznickim boisku przy al. Chopina. Na widzów a zarazem uczestników wspaniałej zabawy czekała moc atrakcji, liczne konkursy dla dzieci z nagrodami, program artystyczny w wykonaniu „PANA JAPY”, poprzez koncerty znanych gwiazd polskiej estrady. Również liczne stoiska sponsorskie, gastronomiczne oraz z łakociami zachęcały uczestników do świetnej zabawy.
Ponadto w ramach realizacji programu wywiadów dla Polskiego Radia Program I udzielał pan Grzegorz Średziński burmistrz Miasta Duszniki–Zdrój, pani Joanna Serdyńska z-ca dyrektora Muzeum Papiernictwa, pan Ryszard Grzelakowski prezes Towarzystwa Miłośników Dusznik-Zdroju, pani Jolanta Jakóbek przewodnik PTTK i pan Janusz Rajzer dyrektor organizacyjny Mistrzostw Świata w Biathlonie Letnim, które będą miały miejsce w Dusznikach-Zdroju w dniach 20-27 września br. Udzielane wywiady były związane z atrakcyjnością, historią i walorami naszego miasta.
Na widzów ponadto czekały smakołyki kuchni kulinarnej w wykonaniu znanego mistrza kuchni Roberta Sowy, który zawitał z ogromnym kotłem potraw z zespołem kucharzy, którzy przygotowali potrawy z ryb i potrawy grillowane. Ponadto do degustacji były potrawy tradycyjne i sery pleśniowe Lazur, a na stoisku promocyjnym znanego proszku do prania do wygrania był sprzęt AGD. Sponsorem strategicznym Lata z Radiem był ŻUBR oraz LAZUR. Ponadto odbywały się badania mammograficzne, z których skorzystało ok. 100 kobiet. Tegoroczną trasę Lata z Radiem w Dusznikach-Zdroju prowadzili znani dziennikarze Zygmunt Chajzer i Roman Czejarek, którzy są związani od początku powstania trasy koncertowej LATA z RADIEM. Imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Z całą pewnością należy podkreślić że impreza LATO z Radiem, była jedną z lepszych tego typu imprez i wspaniale wpisała się w tegoroczny kalendarz wydarzeń związanych z promocją naszego kurortu w mediach, co można było usłyszeć niejednokrotnie w zaproszeniach na trasie koncertowej tegorocznego LATA z RADIEM.
Do zobaczenia za rok !

Wydania: