Dożynkowy sezon

Autor: 
inf. Marta Zilbert
dożynki-jaszkowa 556.jpg

Koniec sierpnia i początek września to tradycyjnie czas, kiedy odbywają się dożynki. Swoje święto plonów organizują mniejsze i większe gminy, powiaty i województwa.
W powiecie kłodzkim gminne dożynki odbyły się już w Niwie (gmina Szczytna), Ścinawce Średniej (gmina Radków), Domaszkowie (gmina Międzylesie) i w Bystrzycy Kłodzkiej.
Przedstawiciele władz powiatowych – starosta kłodzki Krzysztof Baldy, wicestarosta Marek Bogdał, członek Zarządu Maciej Awiżeń i przewodniczący Rady Dariusz Kłonowski 29 sierpnia br. uczestniczyli w polsko-czeskim Dożynkowym Święcie Wsi w Jaszkowej Dolnej. Na zaproszenie wójta Gminy Kłodzko Ryszarda Niebieszczańskiego w uroczystościach brał udział wicepremier Waldemar Pawlak.
W programie znalazło się spotkanie z rolnikami, uroczysta msza polowa, koncerty zespołów ludowych, wręczenie odznaczeń i nagród, a w części obrzędowej – ośpiewanie wieńców. Oczywiście nie mogło zabraknąć występów artystycznych.
Już w najbliższą niedzielę odbędą się Dożynki Wojewódzkie i Diecezjalne w Kamieńcu Ząbkowickim, a 12 września zapraszamy na Dożynki Powiatowe w Lądku-Zdroju.

Wydania: