Oficjalna delegacja z partnerskiego miasta Audun-le-Tiche na Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach

Autor: 
inf. Piotr Cisakowski
Delegacja1.jpg

W dniach 4-9 sierpnia br., w Dusznikach-Zdroju przebywał na czele z merem panem LUCIEN PIOVANO oficjalna delegacja z partnerskiego miasta Audun-le-Tiche. Delegację powitał w pierwszym dniu pan burmistrz Grzegorz Średziński oraz Radni Rady Miejskiej w Dusznikach-Zdroju i członkowie delegacji, którzy uczestniczyli w tegorocznym wyjeździe do Audun-le-Tiche, co z całą pewnością wywarło pozytywny wizerunek na naszych gościach.

Program pobytu był bardzo interesujący, nasi goście zwiedzili uroki Ziemi Kłodzkiej, przypomnijmy niektórzy członkowie delegacji byli w Dusznikach-Zdroju po raz pierwszy.
Między innymi w programie pobytu znalazło się zwiedzanie, Zamku Książ, Wambierzyc, Kopalni Złota w Złotym Stoku, Kłodzka czy Kudowy. W pierwszym dniu pobytu natomiast oraz pod wodzą pana Wojciecha Kuklisa, uczestnicy zwiedzili nasz uroczy kurort i Zieleniec, gdzie dzięki uprzejmości radnego pana Kazimierza Grygla zostali przewiezieni wyciągiem krzesełkowym na szczyt Orlicy, poczym wycieczkowicze udali się do Schroniska po stronie czeskiej do Masarykova Chata.
W drugim dniu delegacja uczestniczyła w otwarciu wystawa przygotowanej w ramach obchodów Roku Chopinowskiego, którą do 1 października można zwiedzać w miejscowym Muzuem Papiernictwa. Delegacja z Audun-le-Tiche na zaproszenie prezesa Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej ZEM Sp.z.o.o. pana Piotra Parzyńskiego, zwiedziła również nasze rodzime zakłady, gdzie zapoznali się z procesem produkcji wyrobów. Punktem kulminacyjnym pobytu oficjalnej delegacji z Francji oczywiście było uczestnictwo w otwarciu jubileuszowego 65 Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego oraz w koncertach. W trakcie pobytu uczestnicy delegacji, mieli okazję na spotkanie z duszniczanami, którzy odwiedzali miasto podczas wcześniejszych wyjazdów do naszych partnerów. Ponadto ze strony władz miasta Audun-le-Tiche w delegacji uczestniczyli z-ca mera pan Bernard Galina z małżonką, z-ca mera pani Anna  Welscher, pan Daniel Cimarelli z małżonką /prezydent do spraw współpracy partnerskiej/, pan Raymond Peupion z małżonką /dyrektor  Liceum/, pan Jacques Grandjean nauczyciel.
Natomiast w poniedziałkowy poranek po pięciodniowym pobycie obfitującym w wiele niezapomnianych wrażeń, a co najważniejsze udziale w znamienitym Festiwalu Chopinowskim oraz oficjalnym pożegnaniu przez władze miasta, delegacja wyruszyła w drogę powrotną do Francji z zapowiedzią kolejnej rewizyty.
W tym miejscu słowa podziękowania kieruje do kierownictwa Hotelu Sonata, które zadbało o przyjęcie oraz zapewnienie wspaniałego pobytu dla naszych przyjaciół oraz panu prezesowi ZEM S.A Andrzejowi Parzyńskiemu za serdeczne przyjęcie delegacji połączone z poczęstunkiem, a panu Janowi Górakowi za sprawowanie opieki nad grupą podczas pobytu. Ponadto słowa podziękowania kieruje do mieszkańców, którzy znaleźli czas na spotkanie się z delegacją podczas ich pobytu, a tym samym wyrazili swoje zainteresowanie rozwijaniem partnerstwa. Szczególne podziękowania kieruję do pana burmistrza Miasta Duszniki-Zdrój Grzegorza Średzińskiego za otwartość i dalsze działania związane z umacnianiem, a zarazem rozwijaniem naszego partnerstwa, które z całą pewnością będzie przynosiło dalsze owocne działania związane z wymianą mieszkańców. Delegacja przebywała w Dusznikach-Zdroju w ramach rewizyty, która miała miejsce w Audun-le-Tiche podczas obchodów Święta Narodowego i Sportu w dniach 13-17.07.2010r.

Wydania: