Chopin w Wapienniku

Autor: 
Katarzyna Redmerska
wapiennik2.jpg

W minioną sobotę, 14 sierpnia, w „Wapienniku” w Starej Morawie odbył się koncert japońskiej pianistki- Yuko Fuchimoto.
Urodzona w 1969 roku w Tokio pianistka, jest absolwentką Tokijskiej Akademii Muzycznej Musahino w klasie prof. J. Horaka oraz absolwentką Janackowej Akademii Muzycznej w Brnie, u prof. Skovajsy. Koncertowała w wielu krajach Europy i świata.
Koncert, który odbył się w Wapienniku, miał charakter kameralny. Na zaproszenie gospodarzy - prof. Jacka Rybczyńskiego oraz jego żony Erny, przybyli „Przyjaciele Wapiennika”. Ponad godzinny koncert pozostawił na słuchaczach niezapomniane wrażenia. Słuchając preludia, etiudy, nokturny i polonezy chłonęliśmy czar muzyki Chopina w romantycznych wnętrzach Wapiennika. Przez moment można było poczuć się jakby czas stanął w miejscu, a zebrani na koncercie goście, znaleźli się na jednym z wieczorów muzycznych Chopina w domu Goerge Sand.
Na ziemię sprowadzała suczka gospodarzy - Luna, która od czasu do czasu, jakby przypominając, że nie znajdujemy się w sali koncertowej, radośnie poszczekiwała. Nie robiła sobie nic z ganiącego spojrzenia swojego pana. Koncert nagrodzony został owacjami na stojąco oraz przepięknym bukietem słoneczników, którym pianistkę obdarowali gospodarze.

Wydania: