Agrofeta w Szczytnej

Autor: 
inf. Marta Zilbert
agrofeta08.jpg

Starosta Krzysztof Baldy podczas XVI Agrofety w Szczytnej 8 sierpnia br. wręczył ufundowane przez powiat kłodzki puchary dla najlepszych gospodarstw agroturystycznych na Ziemi Kłodzkiej.
Konkurs zorganizowany był przez kłodzki oddział Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Jury (Zbigniew Dąbrowski – kierownik PZD w Kłodzku, Marlena Korczyńska z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego oraz Elżbieta Ulatowska z PZD w Kłodzku) oceniało przede wszystkim warunki i ofertę, jaką gospodarstwa mają przygotowaną dla swoich gości.
W konkursie startowało 14 gospodarstw agroturystycznych. Trzecie miejsce zajęli państwo Zygmunt i Wiesława Niemiec z Ratna Dolnego, II nagrodę zdobyła Anna Stolarczyk z Kątów Bystrzyckich, a zwycięzcami tej edycji konkursu zostali Barbara i Marek Lechocińscy z Ławicy. Zaraz po tej miłej uroczystości odbył się konkurs na najlepszy chleb upieczony przez osoby prywatne. W jury oceniającym walory smakowe chlebów byli m. in. burmistrz Szczytnej Marek Szpanier oraz starosta Krzysztof Baldy. Przez dwa dni Agroturystycznej Fety organizatorzy zapewnili wszystkim całe mnóstwo atrakcji, konkursów i koncertów.

Wydania: