Kościoły i kaplice Ziemi Kłodzkiej - Międzylesie
Niewielkie miasto na Wysoczyźnie Międzyleskiej, pomiędzy Górami Bystrzyckimi i Masywem Śnieżnika. Leży najdalej na południe woj. dolnośląskiego, nad Nysą Kłodzką. Miasto zachowało w pełni oryginalny, zabytkowy układ urbanistyczny, ukształtowany ostatecznie w XVII w. Poza ten układ miasto właściwie nie wyrosło do dzisiaj.
Centrum stanowi bardzo wydłużony rynek w kształcie klina, przy którym znajduje się większość najcenniejszych zabytków. Miasto nie posiadało żadnych fortyfikacji, było wielokrotnie niszczone, pomimo tego zachowało liczny zespół cennych budowli.
Kościół parafialny pw. Bożego Ciała pierwotny wzmiankowany około 1350 r., obecny odbudowany po kolejnych zniszczeniach w 1676 r. jako barokowy.
W 1778 r. kościół połączono krytym krużgankiem z zamkiem. Kościół zachował gotycko-barokową bryłę. Jednonawowy, z węższym prezbiterium zakończonym wielobocznie. Wewnątrz dość bogate wyposażenie barokowe i rokokowe, m.in. drewniane, polichromowane ołtarze z poł. XVIII w. i 1810, bardzo oryginalna, polichromowana ambona z około 1750 r. w kształcie łodzi, prospekt organowy z XVIII w. Kościół otacza częściowo zachowany mur z bramą o półkolistym wykroju, z opaską. Msze święte w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 16.00.