Uwaga Seniorzy!!!

Autor: 
inf. W. Martuszewska - KPP Kłodzko

Kłodzka Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań.
Policja powiatu kłodzkiego ostrzega przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich.
Policja poszukuje kobiety w wieku około 25 lat, wzrost około 160 cm, szczupłej budowy ciała, która wczoraj
w Nowej Rudzie wykorzystując wiek i nieuwagę pokrzywdzonego podając się za inkasenta energii elektrycznej okradła go. Jej łupem padły oszczędności całego życia mężczyzny. Również wczoraj w Polanicy Zdroju młoda kobieta podająca się za pracownicę ZUS, pod pretekstem sprawdzenia zgodności numerów na banknotach, okradła 87-letnią kobietę. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty. Pamiętajmy, że od osoby zatrudnionej w określonej instytucji mamy prawo domagać się okazania legitymacji ze zdjęciem. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o bezwzględny kontakt z policją. Prosimy wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat tych zdarzeń o kontakt bezpośrednio z Komisariatem Policji w Nowej Rudzie nr tel. 74 872 44 31, w Polanicy Zdroju 74 868 15 31 lub na numer alarmowy Policji 997.

Wydania: