Agatowe Lato

Autor: 
Ania Kurtasz
lwówek.jpg

W upalny weekend tegorocznych wakacji po raz pierwszy odwiedziłam Lwówek Śląski, aby uczestniczyć w imprezie Lwóweckie Lato Agatowe. W tym roku miała ona miejsce po raz trzynasty i oficjalnie rozpoczęła się wieczorną paradą, chociaż wiele przygotowanych atrakcji można było podziwiać już od południa.
Agatowe Lato to ogromna giełda, na której wystawcy prezentują nie tylko wspaniałe agaty, ale też inne piękne kamienie (szlachetne i półszlachetne) i minerały oraz wyroby jubilerskie na ponad trzystu stoiskach. Towarzyszą temu przedsięwzięciu wystawy, koncerty, spektakle, atrakcje dla dzieci (mogły one pobawić się w archeologów odnajdujących szkielet wspaniałego dinozaura). Na imprezie gości też wielu wystawców z zagranicy. Niedaleko Lwówka leży wieś Płóczki Górne – to właśnie stąd pochodzą najpiękniejsze okazy prezentowanych agatów. Wieczorami goście Agatowego Lata mogli posłuchać wspaniałych artystów – w tym roku we Lwówku gościła Kasia Kowalska oraz zespoły Hey i Myslovitz.
W tegorocznej imprezie mogłam uczestniczyć dzięki ogromnej uprzejmości swej blogowej koleżanki i jej znajomego, którym jestem ogromnie wdzięczna! Mam nadzieję, że za rok także spotkamy się we Lwówku!

Wydania: