Nowi znajomi w Comeniusie

Autor: 
Ewa Witowska
comenius1.jpg

Projekt Comenius, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa w Jaszkowej Dolnej cały czas nabiera tempa. Jeden
z wiosennych tygodni (17-21 maja br.) czwórka dzieci wraz z trzema nauczycielkami spędziła w Brize Norton koło Oxfordu. Tam właśnie mieści się jedna ze szkół partnerskich. Do Anglii przyjechały na spotkanie dzieci ze szkół z Hiszpanii, Francji i Polski, by lepiej się poznać, wspólnie się bawić i… czegoś nowego się nauczyć. Dla nich wszystkich było to ogromne przeżycie, nie tylko ze względu na podróż samolotem.
Dzieci na czas pobytu zamieszkały w domach swych angielskich kolegów. Codziennie uczestniczyły w zajęciach szkolnych, brały udział w wycieczce do ZOO, poznawały zwyczaje kraju gospodarzy. Nauczyły się zabawnego tańca ,,Kampanija” rodem z Hiszpanii, piekły ciasteczka według francuskiej receptury, budowały szałasy w szkolnym ogrodzie.
Polskie dzieci nauczyły swoich nowych kolegów gry w ,,dwa ognie” i zaprezentowały tworzenie obrazów z tkaniny, wciskanej w podłoże ze styropianu. Obie propozycje bardzo przypadły do gustu innym uczestnikom spotkania. Humory i (o dziwo) pogoda dopisały nadzwyczajnie. Dni pełne niezapomnianych wrażeń minęły, jak to zwykle bywa – za szybko. Już niebawem w szkole w Jaszkowej Dolnej znów spotkamy przyjaciół z Comeniusa. Tym razem odwiedzą nas koordynatorzy ze wszystkich szkół partnerskich uczestniczących w projekcie. Do zobaczenia.

Wydania: