Już wkrótce finał konkursu "Gazeta szkolna wizytówką szkoły"

Autor: 
Krystyna Oniszczuk-Awiżeń

W tym roku odbywa się już 10 - jubileuszowa edycja konkursu "Gazeta szkolna - wizytówką szkoły". Organizatorem konkursu jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku, a adresatami szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu kłodzkiego. 26 kwietnia br. podczas posiedzenia jury podsumowany został I etap i wyłonieni pierwsi zwycięzcy. Wprawdzie zapadły już decyzje, które gazety w tym roku zostaną nagrodzone, ale wyniki oficjalnie będą ogłoszone podczas finału 10 czerwca. Tymczasem już wkrótce rozpocznie się II etap konkursu tzn. warsztaty dziennikarskie autorów najlepszych artykułów zamieszczonych w nadesłanych na konkurs gazetach.

Jury wyłoniło do II etapu 15 osób, a są to:
Ula Włośniewska i Marta Bałaga - "Graff" Gimnazjum w Szczytnej, Grzegorz Mączyński i Bożena Midura - "Gimnazjalnego Gadu Gadu" Gimnazjum Publiczne Kłodzko, Ewelina Gulij i Katarzyna Strug - "Montaż" Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku, Joanna Schick, Dominika Wojtaszek i Grzegorz Czajka - "Alternatywa" Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku, Monika Pawlik i Nadia Stankiewicz - "Paka" Społeczna Szkoła Podstawowa w Kłodzku, Justyna Bojków i Oliwia Pers - "No Name" I Liceum Ogólnokształcące w Bystrzycy Kłodzkiej, Karolina Adamów - "Ławkowiec" Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodzku, Ola Karpiel i Agnieszka Strap - "Zawsze coś" Zespół Szkół Integracyjnych w Kłodzku.
Warszataty tradycyjnie będą prowadzone przez naszą redakcję, z czego ogromnie się cieszymy. Pierwsze spotkanie wyznaczone zostało na 17 maja godz. 15.00. Głównym zadaniem uczestników warsztatów będzie uczestnictwo w Dniach Kłodzka, a następnie stworzenie dodatku do "Bramy", poświęconego tym wydarzeniom. Następnie jury wyłoni autorów najlepszych artykułów. Przypomnę, że autor nagrodzony pierwszym miejscem otrzyma zaszczytny tytuł Pulitzera Powiatu Kłodzkiego. Zapraszamy więc serdecznie wszystkich wyżej wymienionych na spotkanie 17.05. g. 15.00.
Uroczysty finał, podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i wręczone zwycięzcom nagrody odbędzie się 10 czerwca o godz. 12.30, w tym roku w sali koncertowej Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

Wydania: