Nysa w strefie spadkowej

Autor: 
Dawid Broniszewski

Nysa Kłodzko przegrała 1:3 w Jaworze z tamtejszą Kuźnią. Podopieczni Mariusza Sobczyka po tej porażce znaleźli się na 13. spadkowym miejscu w tabeli.
Z każdą minutą uwidaczniała się przewaga miejscowych, a w defensywie odczuwalny był brak Artura Pawlika. Piłkarze Kuźni kilkakrotnie mieli okazję sprawdzić umiejętności Borkowskiego z rzutów wolnych, ale golkiper nie dał się zaskoczyć. W 30. minucie w końcu sytuację strzelecką stworzyli podopieczni Mariusza Sobczyka.

Jakusłowski obsłużył dobrym podaniem Jaśkowa, który wbiegł w pole karne i mogąc strzelać zdecydował się na podanie do nadbiegającego Mateusza Paprockiego. Niedokładne podanie spowodowało, iż piłka przeleciała wzdłuż bramki ku linii końcowej. Zawodnik sprowadzony z bystrzyckiej Polonia kilka minut później uderzał z 20. metrów, lecz futbolówka minimalnie minęła bramkę.
Tuż przed przerwą po faulu Jaskułowskiego z 16 metrów dośrodkował Krupczak. Cebulski dał się wyprzedzić Kalinowskiemu, który skierował głową piłkę do siatki. Po zmianie stron wystarczyły zaledwie trzy minuty, aby goście dwukrotnie za sprawa Piórkowskiego i Majewskiego pokonali Borkowskiego i rozwiali jakiekolwiek nadzieje, na wywiezienie przez Nysę choćby punkty. Druga bramka w 48. minucie także padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kłodzką drużynę stać było na honorowe trafienie po składnej akcji całego zespołu. W 66. minucie ze środka pola piłkę wyprowadził Jasków, wrzucił w pole karne, gdzie Cebulski zgrał futbolówkę do Grzegorzewskiego a ten umieścił ją w bramce. W 80. minucie w polu karnym faulowany był Syper, jednak sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.
W sobotę (1.05.) o godz. 17:00 Nysa na własnym stadionie zmierzy się z liderem rozgrywek, drużyną Twardego Świętoszów.
Sponsorzy Nysy Kłodzko: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KOSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB
w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootball-way.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata - fizykoterapeuta. Odwiedzaj nas w Internecie na www.nysa.klodzko.pl

Wydania: