Ważne zwycięstwo Nysy

Autor: 
Dawid Broniszewski

Cenne trzy punkty zainkasowali piłkarze Nysy Kłodzko w rozgrywkach czwartej ligi. Podopieczni Mariusza Sobczyka przed własną publicznością wygrali 1:0 z rezerwami Ślęzy Wrocław. Jedynie trafienie w spotkaniu zanotował Mateusz Paprocki.
Pierwszy kwadrans należał do miejscowych, aktywny był zwłaszcza Andrzej Marks, ale to wrocławianie mogli cieszyć się z gola. Po indywidualnej akcji z 16. metrów uderzał Andrzej Balawajder, a jego strzał z najwyższym trudem końcami palców wybronił Rosiak. W odpowiedzi na podobny strzał zdecydował się Paweł Matecki, ale jego uderzenie minęło lewy słupek bramki. W 27. minucie kibice w końcu doczekali się gola (4:50 minuta filmu). Mateusz Paprocki uwolnił się spod opieki obrońcy i strzałem z sześciu metrów umieścił futbolówkę w siatce po dośrodkowaniu Pawła Mateckiego. Był to pierwszy oficjalny gol w barwach Nysy dla tego zawodnika.
Druga odsłona należała do kłodzkich zawodników, którzy stworzyli sobie pod bramką Parossy kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Już na początku drugiej części meczu bramkarza z dystansu próbował zaskoczyć Marks, a w 55. minucie główkował Lisowicz, ale jego strzał został zablokowany przez obrońcę. W 60. minucie to rywale chcieli pomóc miejscowym w zdobyciu gola, gdy zawodnik Ślęzy tak niefortunnie wybijał piłkę z własnego pola karnego, że ta trafiła … w poprzeczkę. W 78. minucie okazję do zdobycia drugiego gola miał Paprocki, ale główkował minimalnie obok słupka. Asystę przy tym zagraniu mógł zaliczyć Paweł Cebulski, który kilku minut wcześniej zadebiutował w pierwszej drużynie Nysy. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na trzy minuty przed końcem spotkania, gdy kontrę Ślęzy próbował zakończyć Wróblewski, ale w ostatniej chwili sytuację zażegnał Pawlik.
W kolejnym meczu Nysa zagra na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra, a w dniu 17 kwietnia stadionie godz. 16:00 na stadionie w Kłodzku rywalem będzie Polonia Środa Śląska.
Nysa: Rosiak - Głasek, Pawlik, Syper, Jaskułowski, Grzegorzewski (88 Dędys), Matecki, Marks, Paprocki (90 Piątkiewicz), Lisowicz (76 Cebulski), Kowalski (70 Jaśków).
Sponsorzy Nysy Kłodzko: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KOSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootballway. com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata - fizykoterapeuta. Odwiedzaj nas w Internecie na www.nysa.klodzko.pl

Wydania: